Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-357C - Skaner buczy - błąd skanowania

rimanov 14 Aug 2018 13:32 1944 2
 • #1
  rimanov
  Level 22  
  Witam wszystkich  Mam urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-357C. Urządzenie drukuje, ale nie skanuje. Zapala się czerwony wykrzyknik.
  Po włączeniu urządzenia, lampa skanera przesuwa się kilka centymetrów w prawo, po czym wraca i przez kilka sekund silnik krokowy buczy, po czym następuje cisza, ale skanować nie można - na wyświetlaczu komunikat o tym, że nie można skanować.
  Próbowałem przesunąć lampę na środek skanera, i to samo - przesuwa się kawałek w prawo, po czym wraca, a gdy dojedzie do lewej ściany zaczyna buczeć, i cisza.
  Próbowałem jeszcze dać lampę do samej prawej strony. Wtedy taśma zębata przeskakuje na plastikowej zębatce (tak, jakby silnik na siłę próbował przesuwać lampę w prawą stronę), po czym cały moduł lampy wraca do początku i buczy, ale tylko ok. 2 sekund.
  Gdy ściągnąłem z taśmy zębatej moduł lampy, żeby nie blokował przesuwu, silnik ciągle kręci i kręci.
  Dodam, że moduł lampy cały czas świecił przy tych próbach, ale za którymś kolejnym włączeniem już nie świeci. Reszta bez zmian.
  Lampa skanera to Canon FX 06Z-G05.

  Czy ktoś ma jakiś pomysł, co można jeszcze zrobić?
  Myślałem, że powinny być jakieś krańcówki ograniczające przesuw lampy, ale nic takiego nie ma. Wiem, że ktoś wcześniej już coś z tym skanerem robił, ale nie ma tam miejsca ani śladu po krańcówkach.
 • #2
  fifek62
  Level 23  
  Uszkodzona listwa skanera. Nie wykrywa pozycji i ciągle idzie do boku powinna się zatrzymać gdy zobaczy nad sobą plastik, a że go nie widzi to kręci dalej. Pomoże tylko wymiana listwy.
 • #3
  rimanov
  Level 22  
  Dzięki za szybką odpowiedź :)
  A czy to normalne w takiej sytuacji uszkodzenia listwy, że silnik buczy tylko te kilka czy kilkanaście sekund i się wyłącza? Nie powinien buczeć aż do momentu, gdy się wyłączy urządzenie z prądu?