Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera cofania - szukam kamery cofania oraz monitora przyzwoitej jakości obrazu

Kazeczek15 25 Aug 2018 21:47 1161 0
 • #1
  Kazeczek15
  Level 10  
  Witam!
  Przyzwyczajony do dobrodziejstwa jakim jest kamera cofania, chciałbym takową zamontować w nowo nabytym aucie dostawczym.
  Dotychczas w poprzednim aucie miałem zamontowane coś takiego:
  Kamera cofania - szukam kamery cofania oraz monitora przyzwoitej jakości obrazu

  Czyli chyba najbardziej popularny i podstawowy zestaw. Spełnia on swoje zadanie jednak w nowym aucie chciałbym coś lepszej jakości.

  Tak jak znalezienie kamery jakości 1080p (teoretycznie) nie stanowiło dużego problemu, np:

  https://pl.aliexpress.com/item/Accfly-12V-24V...1909-41a5-9c0d-2377320facce&priceBeautifyAB=0

  o tyle znalezienie monitora który wykorzystałby potencjał kamery, nie jest już takie proste. Początkowo myślałem że taki się nada:  https://www.cool-mania.pl/samochod/monitory-l...mochodu-z-ekranem-dotykowym-4-wejscia-full-hd

  Fakt cena duża, ale byłem w stanie ją ostatecznie przełknąć . Jednak po dokładniejszym poszukiwaniom tego modelu, okazało się że on jedynie obsługuje kamery full hd a sam obraz jest już wyświetlany jedynie w rozdzielczości 800x480 Mija się to więc z celem uzyskania obrazu fullhd, zwłaszcza za te pieniądze.

  Tak naprawdę nie udało mi się znaleźć żadnego monitora zewn który uzyskiwałby wyższą rozdzielczość niż 1024x600 i jest to ten model

  https://pl.aliexpress.com/store/product/New-4...l?spm=a2g17.12010612.8148356.2.32f91898CnWmX1

  Zastanawiam się tylko czy będzie on współpracował z wcześniej podaną kamerą ponieważ w jej opisie jest zaznaczony że działa tylko na lcd AHD (to też nowe pojęcie jakie poznałem, nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak analogowe HD...)

  Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie proszę o informację, zależy mi na przyzwoitej jakości obrazu, wyświetlaczu zewnętrznym o przekątnej 9-10 cali z możliwością podłączenia conajmniej 3 a najlepiej 4 kamer. Proszę nie proponować rozwiązań typu chińskie radio typu 2 din itp gdzie teoretycznie wyświetlacze uzyskują rozdzielczość full hd, ponieważ takie rozwiązanie mi nie odpowiada. Monitor musi być osobno.

  Pozdrawiam.