Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Htc uplay - Rozbity, czarny ekran lekko podświetlony.

Duzy247 28 Sie 2018 13:50 291 2
  • #1 28 Sie 2018 13:50
    Duzy247
    Poziom 2  

Witam.
    Telefon upadł mi, oczywiście na ekranie pojawiła się "pajęczynka" lecz telefon wyświetlał wszystko poprawnie i działał bez zarzutów. Z racji takiej, że to pęknięcie nie przeszkadzało mi w dalszym użytkowaniu korzystałem z niego dalej.
    Z czasem "szybka" zaczęła się powoli wykruszać( zał. 1) Oczywiście z telefonu korzystałem dalej do momentu gdy obraz na telefonie zaczął się dziwnie zachowywać tzn. po odblokowaniu ekran wyświetlał wszystko w normalnych kolorach. Po 3-8 sekundach ekran wyglądał jakby zaczął śnieżyc dodatkowo przy dłuższym wyświetlaniu zauważalne były cienkie pionowe paski (ekran normalnie reagował na dotyk). Ostatecznie po nie długim czasie od wystąpienia śnieżenia i tych pasków pojawił się kolejny problem, gdy odblokowałem telefon obraz zaczął się dziwnie zachowywać (pasek informacyjny który znajduje się u góry ekranu na sekundę znalazł się w jego połowie następnie wrócił. Tak działo się ze wszystkim co było wyświetlane).
    Gdy pisałem sms-a, słuchałem muzyki przez bluetooth nagle ekran zrobił się czarny nie reagując na nic ( muzyka grała dalej, dostałem wiadomość sms) ponad to zauważyłem ze ten element mocno się nagrzewa ( bardzo mocno, zał. 2). W tym momencie telefon jest cały czas wyłączony, gdy próbuje go uruchomić telefon zawibruje po czym ekran zostaje lekko podświetlony ale dalej pozostaje czarny i mocno zaczyna grzać w tym jednym miejscu (zał. 2)
    Moje pytanie do was jest następujące czy taki zestaw załatwi mój problem?
    - wyświetlacz LCD (display)
    - ekran dotykowy (digitizer)
    - szklana szybka
    - taśma flex
    Czy jest to bardziej poważniejsza usterka?
    Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam.

0 2
  • #2 28 Sie 2018 17:31
    nutergsm
    Moderator - GSM

Kup cały fullset i wymień. Nikt nie da Ci gwarancji, że tylko to jest uszkodzone.

0
  • #3 12 Wrz 2018 15:11
    Duzy247
    Poziom 2  

Wymiana wyświetlacza wystarczyła

0