Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop do około 3000 (+/- 500)zł

przemek3741 21 Sep 2018 18:03 312 10
    przemek3741
    Level 6  
    Witam. Poszukuję laptopa na studia. Liczy się dla mnie wydajność, jak i czas pracy na baterii. Używany będzie do robienie notatek, programowania oraz czasem może w coś pograć. Dobrze by było gdyby mial 1TB HDD nawet na rzecz dysku SDD (chyba, że lepiej wziać SDD i dokupić dysk przenośny). Pozdrawiam :)
    organmistrz14
    Level 13  
    Odpowiem częściowo....Bierz SSD... Szybszy jest ....
    weź sprawdź taki co by miał:: SSD i HDD 50/50 (asusy tak mają, ale lubią być w grzyba drogie)
    Ale jeżeli nie ma znaczenia czy HDD czy SSD to szukaj czego podobnego;;
    Mój kolega kupił takiego ::: Laptop HP Pavilion 15-cc502nw (2CU27EA) ma HDD ... dał za niego 3000 .... Zapytaj o niego albo poczytaj o nim ...
    Albo: ASUS X555LJ-XO697H
    FxJ
    Level 21  
    Czyli szukasz ultrabooka ok 14,0"? Przykładowo ZenBoooki Asusa.
    adikbo
    Level 26  
    Miałem podobny dylemat - Laptop ultra przenośny, z dobrym procesorem, dedykowaną grafiką, SSD i max 14'.

U mnie wygrał Xiaomi Air 13.3 z procesorem I5 8 generacji, dyskiem SSD 256GB, slotem na drugi dysk, oraz 8gb RAM i kartą GeForce MX150.

Łączny koszt to niecałe 3800PLN.
    przemek3741
    Level 6  
    Strasznie odrzucają mnie karty graficzne z 64-bitowa szyną. Cały czas z tyłu głowy mam ze dobra karta musi mieć 256 i więcej, a to 128 bitów to minimum. A czy ultrabook, sam nie wiem, wychodzi drożej za niewiele mniejszy sprzęt.
    tuco27
    Level 17  
    A co powiesz na Ryzena z integrą :
    xkom ?
    skoro sprzęt tylko okazjonalnie ma służyć do grania
    przemek3741
    Level 6  
    Ryzen odpada. A czy opłaca się dopłacać do i7-8750h wraz z 1050? Czy bardziej szukać z 1050Ti i i5-8300h?
    organmistrz14
    Level 13  
    Ma być wydajny... Jeżeli nie stoi na przeszkodzie dopłacić to weź i7...
    Chociaż nie wiem o jaką "wydajność" ci chodzi.. Mi do pracy wystarcza np.: Intel Core i5-5200U ( jestem zadowolony z niego)
    (...) Bo i5 7th gen. też jest dobra... I niejedna gierka na tym pójdzie...
    A niektórym to nawet i7 nie wystarczy... Wydajność jest to pojęcie względne... Dostosuj procesor pod zalecane wymagania programów, z których korzystasz.