Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHARP - nie mogę wejść do trybu serwisowego

Xabre 18 Oct 2018 21:14 2211 10
    Xabre
    Level 12  
    Potrzebuję wejść w tryb serwisowy aby wyłączyć blokadę przycisków (nie działa obecnie pilot ani przyciski na telewizorze). Model TV to: LC-48CFF6002E. Nie mam przycisku INPUT tylko SOURCE - wszystkie instrukcje jakie znalazłem dotyczą modeli z przyciskiem INPUT i nie działają.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    jean0791
    Level 23  
    Service Menu: press "Menu" key and enter code 1147 on RC.
    If the remote does not work, you need to pair RC with TV.
    Procedure: Press green and yellow keys on RC simultaneously.

Edit: main board - T.MS6308.702 (china chassis)
    Xabre
    Level 12  
    parowanie pilota z tv nie chce zadziałać, być może dlatego że jest zablokowany w tv tak samo jak i przyciski na nim.
    jean0791
    Level 23  
    Only the buttons on TV can be locked. The remote control can not be locked, but can be damaged or remote sensor as well.
    Xabre
    Level 12  
    pilot na 100% działa, ale żadna kombinacja klawiszy nie chce sprawić aby się sparował z TV. Całe zamieszanie powstało w wyniku zabawy dziecka z menu TV, więc uszkodzenie sprzętowe wykluczam. Rozumiem że w tym modelu nie da się wejść w tryb serwisowy za pomocą przycisków na obudowie TV ?
    jean0791
    Level 23  
    No, just on the remote.
    Xabre
    Level 12  
    to może zna Pan jakąś inną kombinację przycisków która może odpowiadać za sparowanie TV z pilotem niż zielony i żółty ?
    billobirillo
    Level 30  
    maybe tv is in hotel mode... try MENU 7906

Dodano po 5 [godziny] 1 [minuty]:

or try with a software recovery
    https://www.sharpconsumer.eu/it/product/6000-2/48-2/lc-48cff6002e/c48cf6002eb07b/

download the software V1.02 (filename sw_upgrade_V1.02_20160613_151026.zip)
    copy the file allupgrade_6308rtbm.bin on an empty usb stick (don't rename it)
    connect the power cord at the mains socket and press the standby button on the tv or remote control
    the tv will come on and the light on the front will flash blue whilst updating, when it has completed the light will turn to red
    remove the usb stick and turn the tv on
    you will be welcomed with the first time installation screen (if you are not, on the remote control press MENU 8888)
    press OK to retune the tv
    Xabre
    Level 12  
    w kwestii pilota: jak naciśnie się dwa przyciski jednocześnie to dioda IR nie nadaje niczego (w przypadku naciskania przycisków pojedynczo dioda już nadaje). Oczywiście nie sparował się a dioda w tv nie mrugnęła ani razu.

w kwestii próby upgrade softu: tv poszedł dalej tak jak by nie było pendrive włożonego chociaż po uruchomieniu tv wykrywa pendrive tylko nie można go "dodać" bo zablokowane wszystkie przyciski przecież. Może musi być jakiś specjalny system plików na tym pendrive ? (teraz był fat32 model 16gb ADATA USB 3.0)
    Xabre
    Level 12  
    z innego pendrive upgrade poszedł !. Niestety niczego to nie zmieniło do trybu serwisowego wejść nie można, pilot się nie paruje, przyciski na obudowie dalej zablokowane.
    lisek
    Service technician RTV
    W user guide Nie opisano
    - wer. PL Link

:?: Masz org. pilot?
    Quote:
    Dodatkowo pilota przed rozpoczęciem pracy musimy najpierw sparować z TV, przyciskając jednocześnie na 3 sekundy wyróżnione w instrukcji obsługi dwa przyciski. Tymczasem to rozwiązanie nie zawsze działa za pierwszym razem.

Main Board Sharp Lc-48Cff6002E 48" Led
    chassis T.MS6308.702 p.nr. A16020555
    matrix LSC480Hn08