Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Manta LED3204 - Potrzebny wsad do HK-T.RT2957P62 z matrycą LK315T3HB87

zebro 31 Oct 2018 13:15 2865 6
Tespol
    zebro
    Level 23  
    Zastosowałem dostępny w naszej bazie firmware dla tego main, z tym że z innym typem matrycy i mam odwrócone kolory "sephia".
    Po wejściu w tryb serwisowy [Source] i [2580], w opcji typu matrycy nie można nic przestawić bo jest ona nieaktywna, nie można na nią najechać kursorem. Natomiast, gdy w innej opcji tj. LVDS TI MODE przestawię z OFF na ON obraz staje się poprawny lecz w żaden sposób nie potrafię tego stanu zapisać. I dopóki nie wyłączę tv to jest dobrze, ale po wyłączeniu tv wraca do pozycji wyjściowej.
    Może ktoś z Kolegów coś pomoże w tej kwestii.
  • Tespol
  • Tespol
    zebro
    Level 23  
    Wgrałem ten wsad na nową pamięć WINBOND 25Q64 i na tym wsadzie stoi telewizor na logo manta, ale kolory loga są prawidłowe.
    Ta stara pamięć jest firmy GIGADEVICE GD25Q64 i nie chce mi się w programatorze wykasować przez co nie mogę jej ponownie zapisać, czyżby była uszkodzona??
    Wyczytałem gdzieś, że te Manty chodzą tylko na tych pamięciach GD, ale nie dysponuje na chwilę obecną tym układem.
    zebro
    Level 23  
    Na pamięci Winbond 25Q64 ten wsad zachowuje się tak samo, czyli telewizor stoi na logo manty, kolory są prawidłowe. Pamięć oryginalna GD25Q64CSIG jak pisałem wcześniej ma prawdopodobnie ustawiony rejestr tak, że nie można już jej skasować. Zamówiłem nowe kości GIGADEVICE GD25Q64CSIG, jak przyjdą to się odezwę.

Jak wgram software przez USB, (dostępny na naszym forum z tą płytą main lecz z innym typem matrycy) telewizor zarówno na tej starej kości jak i na winbond funkcjonuje normalnie, tylko ma odwrócone kolory.
    Przydałby się zatem odpowiedni soft na usb pod tą matrycę.
    zebro
    Level 23  
    Wsad od Kolegi billobirillo wgrany na nową kość GD przywrócił prawidłowe funkcjonowanie telewizora.
    Wsad od Kolegi elmo071 też prawidłowo funkcjonuje w tym tv.
    zebro
    Level 23  
    Wsad od Kolegi billobirillo wgrany na nową kość GD przywrócił prawidłowe funkcjonowanie telewizora.
    Wsad od Kolegi elmo071 też prawidłowo funkcjonuje w tym tv.

Dodano po 4 [minuty]:

Naprawa polegała na wymianie pamięci GD25Q64CSIG na nową z wgranym nowym wsadem umieszczonym w poście Kolegi billobirillo.