Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Marantz SR5200 - Szum podczas odsłuchu przez DTS. Wł. S-DIRECT jest ale STEREO

oskmajewski 04 Nov 2018 11:12 792 2
    oskmajewski
    Level 9  
    Witam.
    Dziękuję za zainteresowanie się moim postem.
    Mam problem z amplitunerem MARANTZ SR5200 po dłuższej przerwie (ponad 2 miesiacach) po włączeniu podczas odsłuchu jest szum na wszystkich możliwych ustawieniach korektora DTS, znika gdy włączymy funkcje "S-Direct" (pominięcie układów regulacji) nie przeszkadzało by mi to, tylko mam kino 5.0 a ta funkcja działa tylko w STEREO.
    Przypuszczam, że to wina zimnych lutów, ponieważ po ściągnięciu obudowy i poruszaniu czego się dało w środku, amplituner wrócił do normalności, lecz nie trwało to długo (do następnego uruchomienia).
    Reset amplitunera po przez przytrzymanie "A/D" i "DIMMER" ponad 3 sekundy tylko resetuje ustawienia, lecz nie naprawia problemu, czyli wyklucza zawieszania się jakiś procesorów.
    Dodaję schemat i proszę o pomoc, gdzie mogę znaleść korektor DTS na płycie, to postaram się odświeżyć luty.
    Dodaję linka z podobnym problemem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1598791.html
    Może pomoże w naprowadzeniu mnie na właściwy tor.
    Nie jestem elektronikiem, więc przepraszam za błędy w tekście, wynikające z mojej nie wiedzy.
    Wiem, że najłatwiej było by wymienić już leciwego MARANTZa, lecz jak dla mnie jest on w zupełności zadawalający, mimo braku bajerów, które są w nowszych.
    Dziękuję i czekam na pomoc.
    Marantz SR5200 - Szum podczas odsłuchu przez DTS. Wł. S-DIRECT jest ale STEREO