Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana fabrycznego radia VC - nie działają przyciski na kierownicy i wyświetlac

04 Nov 2018 13:46 1470 3
 • Level 7  
  Witam od jakiegoś czasu borykam się z problemem wymiany radia w mojej vectrze c 2002r przedlift z fabrycznym radiem cdr 2005 kierownica z przyciskami.

  Zakupiłem sobie radio Erisin es3773p dedykowane do tego modelu z interfejsem canbus wszystko ładnie pięknie oprócz tego,że nie działa sterowanie z kierownicy i brak komunikacji z wyświetlaczem a według opisu miało wszystko śmigać.

  Mam już wielki mętlik czytając różne informacje na googlach sam zgłupiałem czy mi ten canbus potrzebny i jak to w końcu zrobić czy ktoś borykał się z tym problemem i wie jak to zrobić?.

  Czy jest jakiś sposób na podłączenie tego żeby to wszystko działało jak na fabrycznym może trzeba kleme zdjąć czytałem ,że trzeba podłączyć kabel swc ale z czym nie wiem nie mam kabla sys+5v i już nie wiem co robię źle? Wymiana fabrycznego radia VC - nie działają przyciski na kierownicy i wyświetlac Wymiana fabrycznego radia VC - nie działają przyciski na kierownicy i wyświetlac Wymiana fabrycznego radia VC - nie działają przyciski na kierownicy i wyświetlac
 • Car audio specialist
  Radio CDR2005 z wyświetlaczem łączy się po starej magistrali (3 przewody) a nie po CAN. Do górnej części kostki (tej z dużą ilością styków w większości pustych) z interfejsu powinny być podłączone 3 przewody - to do wyświetlacza. Do dolnej części kostki oprócz zasilania do styku SWC powinien iść przewód właśnie do sterowania z kierownicy. Niestety po fotkach nie widać opisu przewodów oraz sposobu podłączenia z instalacją pojazdu.
 • Level 1  
  Witam
  Udało się ogarnąć połączenie nowego radia z Kierem i Canem.?
 • Level 2  
  Vectry przed liftowe nie mają Cana więc tego dekodera canbus nie powinieneś podłączać. Z radia powinny wychodzić kable key1 lub key2
  i niebieski kabelek z napisem ANT bynajmniej ja tak miałem w dwóch radiach, które podłączałem. Kabel key1 podłączasz pod SWC a niebieski kabel ANT podłączasz pod pin nr5 sterowanie anteną automatyczną i wtedy dopiero działa sterowanie z kierownicy.