Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] silniczek kolektora dolotowego audi a6 c6 3.0

16 Lis 2018 17:56 294 4
  • Poziom 3  
    Prosze o opinię i pomoc. Otóż borykam sie z problemem z nastawnikiem klap kolektora dolotowego w audi z silnikiem 3.0. po odłączeniu cięgna od nastawnika klapek kolektora ssacego - zaraz po włączeniu zapłonu silniczek ( nastawnik ) porusza się w górę i w dół. jednak po założeniu cięgna na nastawnik i "przygazowaniu" nastawnik w ogóle się nie rusza. zaznaczam, że nastawnik został wymieniony na nowy oraz w momencie "przygazowania" nastawnik na drugim kolektorze porusza cignem bez problemu . Wtyczka prawidłowo dociśnięta, nastawnik dokręcony itp.
    Nadmienię, że zaświecił mi się błąd kolektora ssącego - nie osoągnięto dolnego położenia klap". zanim wydam trochę kasy na nowy lub regenerowany kolektor chciałem najpierw wymienić cięgna i sterownik z myślą, że to pomoże na jakiś czas.
  • Poziom 35  
    Są zestawy naprawcze do A6 , koszt około 100 zł
  • Poziom 12  
    Zdemontuj kolektor, wyczyść lub wymień klapki a nastawnik zostaw w spokoju.
  • Poziom 3  
    Ok ale nadal nie rozumiem dlaczego nastawnik nie podejmuje żadnycn czynnosci w momencie zamontowania cięgna. gdy ruszam cięgno palcami chodzi bez najmniejszych oporów - więc nastawnik powinien bez problemu ruszyć nawet po załaczniu zapłonu - jak to jest przy nastwaniku z drugiej strony i jak to było podczas odłączenia cięgna.
  • Poziom 3  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Kupiłem zestaw naprawczy kolektora dolotowego. Zamontowałem go i teraz wszystko jest OK. Błąd klap kolektora został skasowany i już się nie pojawia. Wszystko śmiga bez problemów.