Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bmw e39 - użycie alpine cd53 zamiast tunera bm54

24 Lis 2018 18:37 528 1
  • Poziom 23  
    Witam wszystkich.
    Postanowiłem doposażyć swoją e39 w fabryczną nawigację z dużym monitorem 16:9 . Obecnie w aucie zamontowane jest radio Alpinie CD53 i wyświetlacz MID.
    Na te chwilę mam już monitor i tuner tv a jako tuner radia, chcę wykorzystać oryginalne radio CD53 ponieważ ma ten sam układ pinów co tuner bm54 . Zrobiłem prowizoryczną wiązkę żeby sprawdzić jak to będzie działać.
    Po podpięciu wszystkiego do auta monitor się uruchamia , jest obraz ale niestety nie można uruchomić radia. Kabel I-Bus jest podłączony między radiem a monitorem nawigacji i tunerem tv. Gdy uruchomię radio MID-em to mam automatycznie ustawioną godzinę na nawigacji, czyli komunikacja jest ale jakby nawigacja nie była w stanie rozpoznać i uruchomić radia. Nie podłączyłem jeszcze do radia kabli oznaczonych jako Tape L+- i Tape R+- ale to chyba nie ma znaczenia. Czy koniecznie muszę mieć tuner bm24 albo bm54 żeby to poprawnie działało? Może te tunery są inaczej wywoływane przez nawigację niż radio?
    Z góry dziękuję za pomoc.

A tu dodaję link do rozpiski gniazd cd53 i bm54
    http://www.online-rubin.de/pinout.htm
  • Poziom 23  
    Witam ponownie.
    Temat stoi w miejscu ale chciałbym go podbić bo mam jeszcze jedno pytanie.

Ustaliłem że ramki z rozkazami wysyłane do radia przez wyświetlacz MID i sterowanie z kierownicy są całkiem inne od rozkazów wysyłanych przez w monitor nawigacji.
    Znam wszystkie ramki wysyłane przez klawisze monitora do radia i tak się zastanawiam czy dałoby radę je dopisać do pamięci radia tak żeby to wszystko działało.
    I tu pytanie, gdzie zapisany jest wsad z tymi informacjami w radiu? Nic takiego nie ma w pamięci 24c32 ,więc musi to siedzieć gdzie indziej. Czy procesor ma osobną pamięć ,czy raczej wszystko tkwi zapisane w samym procesorze czego najbardziej się obawiam?
    Z góry dziękuję za wszelkie informację i pomoc.