Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica samochodowa 230V do elektronarzędzi

02 Gru 2018 23:50 870 5
 • Poziom 11  
  Witam, chciałbym zakupić przetwornicę 230V 1000W ciągłej/1500W chwilowej do samochodu. Przetwornica będzie podłączona pod dodatkowy akumulator, który będzie ładowany z alternatora podczas jazdy a jednocześnie będzie odseparowany od akumulatora głównego na postoju. Będę wykorzystywał ją do elektronarzędzi (wiertarka udarowa 800W, odkurzacz przemysłowy, ładowarka do akumulatorów wkrętarki) Pytanie moje brzmi czy do moich potrzeb wystarczy przetwornica z sinusem modyfikowanym czy musi być czysty sinus? Różnica w cenie dość spora. Na aukcjach raczej opisują, że do wiertarek raczej z czystym sinusem. Pytanie czy warto wywalać prawie raz więcej pieniędzy za przetwornice skoro można zakupić tańszą. Dziękuję za info.
 • Poziom 29  
  Do urządzeń z silnikami indukcyjnymi się nie nadaje. Nie wystartują. Potrzebny jest czysty sinus. Jeżeli planujesz wykorzystywać moc w sposób ciągły, to moc pobierana nie może przekraczać 80% mocy znamionowej przetwornicy. Musisz jeszcze wiedzieć o tym, że urządzenia indukcyjne, zwłaszcza silniki, pobierają nawet 7-krotną wartość prądu znamionowego w chwili rozruchu, więc odkurzacz przemysłowy nie ruszy. Do wiertarki udarowej wybrałbym raczej przetwornicę 2500W i wyżej.
 • Poziom 38  
  Jaki to akumulator odda 1500W i przez jaki czas ?

  Dodano po 39 [sekundy]:

  Taniej wyjdzie agregat.
 • Poziom 11  
  nie chce agregatu bo jest głośny i trzeba go wylozyć z auta. Ja potrzebuje przetwornicy głównie do ładowania akumulatorów od wkrętarek, krótkofalówek, oswietlenia led na stojakach oraz sporadycznie do wywiercenia wiekszej dziury w betonie (jeżeli wiertarka akumulatorowa nie da rady) Myśle o przetwornicy 1500W cigłego. Pytanie co mi ruszy a co nie i czy nie uszkodze jakiegoś urządzenia jeżeli zastosuje sinus modyfikowany? Kumpel ma modyfikowany i śmiga wszystko na niej. Wole sie upewnić i nie wywalić kasy bez sensu na modyfikowany a można dołozyć i kupić z czystym sinusem. Fakt jest taki ze różnica w cenie dośc spora....
 • Poziom 29  
  Wszystkie ładowarki itp. mogą pracować na sinusoidzie modyfikowanej. Odbiorniki indukcyjne tj. posiadające silnik elektryczny nie ruszą. Trudno powiedzieć, czy nie uszkodzisz urządzenia, ponieważ coraz częściej wiertarki i szlifierki opatrzone są odpowiednią elektroniką w środku urządzenia... Jeżeli musisz pracować w terenie, to bardziej polecam zainteresować się konkretnym narzędziem akumulatorowym.
  Pamiętaj również o poborze prądu. Zwykły samochodowy alternator będzie zdecydowanie za mały do przetwornicy 1500W. W szczycie prąd dochodzi nawet do 130-140A.