Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopiowanie sygnału z pilota do gniazdka

07 Sty 2019 16:40 513 6
  • Poziom 3  
    Witam, od razu chce zaznaczyć ze nie znam sie bardzo na elektronice. Mam taki problem, kupiłem gniazdko sterowane z pilota ( 433,92 Mhz)
    i dokupiłem pilot samokopiujący ( kod stały na 433,92 Mhz) i problem polega na tym(przynajmniej mi sie tak wydaje) że pilot od gniazdka wysyła zbyt krótki sygnał żeby pilot kopiując mógł go zapamiętać, bo w instrukcji pilota samokopiującego jest napisane, że potrzeba około 10-15 sek na skopiowanie a na pilocie od gniazdka diod która informuje o wysłaniu sygnału gaśnie po około 4 sekundach. Jak temu zaradzić? Są jakieś sposoby żeby skopiować zasięg? Czy możne zmienić pilot lub gniazdko? Proszę o pomoc
  • Poziom 30  
    A przypadkiem Twój pilot z gniazdka nie jest zmiennokodowy?
  • Poziom 30  
    Bardzo prosto. Idź z pilotami w miejsce, gdzie będziesz poza zasięgiem gniazda. Przekopiuj kod do drugiego pilota. Zbliż się do gniazda i przyciśnij przycisk z pilota kopiującego. Jeżeli będziesz mógł zasterować gniazdo tylko raz, to znaczy, że pilot oryginalny jest zmiennokodowy.
  • Poziom 3  
    fifcio13-13 napisał:
    Bardzo prosto. Idź z pilotami w miejsce, gdzie będziesz poza zasięgiem gniazda. Przekopiuj kod do drugiego pilota. Zbliż się do gniazda i przyciśnij przycisk z pilota kopiującego. Jeżeli będziesz mógł zasterować gniazdo tylko raz, to znaczy, że pilot oryginalny jest zmiennokodowy.

Mogę tez gniazdo odłączyć i zostawić sam pilot. Ale zrobiłem i tak i tak, i pilot kopiujący nie sczytał sygnału bo widać po diodzie która nie świeci. Co zrobić w takiej sytuacji? Da sie to skopiować ? Albo kupic gniazdko z kodem stałym?
  • Poziom 30  
    Jakie to jest gniazdo i jaki pilot używasz? Może coś dobierzemy?