Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo T430 - Wyłącza dźwięki

13 Sty 2019 13:59 1104 20
  • Poziom 8  
    Laptop Lenovo T430 - system win7 postawiony na nowo. Sterowniki i Lenovo Solution Center zainstalowany. W menadżerze urządzeń wszystko "czysto". Po włączeniu laptoka dźwięk startu systemu gra, głośniki działają prawidłowo jednak po kilkunastu sekundach od startu systemu wszystkie dźwięki się wyłączają. Cisza jest bez względu na to co robię: YT, dźwięki systemowe, muzyka z płyty, USB itd. Co może być przyczyną? Żaden "dodatkowy" program nie jest instalowany, tylko sterowniki, MPHC, win rar, picasa, Office.
  • Poziom 31  
    PPM w pasku zadań -> Ustawienia odtwarzania -> Pyta o coś?
  • Poziom 8  
    Nie, o nic nie pyta, nie ma żadnych komunikatów
  • Poziom 31  
    Zapodaj screen z zakładek Dźwięki. Z tego co pamiętam podobny objaw u mnie powodowało, że wcześniej system zapmiętał inne źródło dźwięku. Teraz tez mam podobny objaw, ale po pierwsze włącza się dźwięk poprawnie po kilkunastu sekundach. Po drugie, jeśli w Tray jest ikonka głośniczka jako wyłączona, zanim problem się naprawił pytał o włączenie jak wyżej. Może też być konflikt ukryty sprzętowy, być może usunięcie aktualnych sterowników i próba instalacji innych wersji coś zmieni.
  • Poziom 8  
    Mały update: czasami dźwięk jest cały czas i nie zanika, a teraz po restarcie kompa w ogóle się nie włączył :( i nie ma go od startu systemu.
    Sprawa jest o tyle dziwna, że wcześniej wszystko było OK. Komp działał bez problemów przez jakieś rok. Służy praktycznie tylko do przeglądania neta. Te zaniki dźwięku wystąpiły nagle, nie mogłem sobie z tym poradzić więc postanowiłem przeinstalować system jednak "na czysto" jest ten sam problem. Wszystkie sterowniki są zasysane przez Lenovo Solution Center.
  • Poziom 31  
    Zakładka odtwarzanie poproszę.
    Skoro tak, zapisz punkt przywracania po pomyślnym załadowaniu się dźwięku. Następnym razem gdy nie będzi3e działać przywróć z punktu, czy problem nadal występuje.

Spróbuj naprawy pewnych ustawień aplikacją Tweaking.com, ale z obrazka poniżej zaznacz (oprócz Network): Lenovo T430 - Wyłącza dźwięki

Dodano po 7 [minuty]:

A to tez sprawdzałeś? https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht501860
  • Poziom 8  
    kuferekczasu napisał:

Zrobiłem wszystko z tego likna. Przeinstalowałem ręcznie sterowniki i wszytko zadziałało.
    Minęło kilka sekund i znowu brak dźwięku :(
    Po próbie ustawień włącza się taki komunikat:
  • Poziom 31  
    Przeczuwałem to. Jakiś konfluikt jednak był. Czy podłączałeś inne źródło dźwięku zanim problem sie zaczął?
  • Poziom 8  
    Jedyne co było podłączane to stacja dokująca, chciałem zobaczyć czy działa :)
    Kolejna dziwna rzecz, pisząc poprzedniego posta dźwięku nie było, komp się uśpił i teraz jak go włączyłem żeby napisać tego posta to dźwięk wrócił. Pojawia się i znika :)
  • Poziom 31  
    Słuchaweczki, przetestuj mikrofon.
  • Poziom 8  
    Robione, jak nie ma dźwięku to nie ma też na wyjściu słuchawkowym.
  • Poziom 31  
    Osobiście pobawiłbym się niektórymi opcjami aplikacji którą podałem, tam resetowanie pewnych rzeczy może coś zdziałać. Lecz to na własną odpowiedzialność. Próbowałęś przełączac coś w zakładce z Dźwięki, albo wyłączyć wszystko i zrestartować system i włączyć ręcznie. Albo w Menedżer urządzeń wyłączyć kartę dź. Generalnie komunikat z posta #7 jest dosyć jednoznaczne.
  • Poziom 8  
    To co sie dzieje to jakiś kosmos :) Podczas testu w "Konfiguracja głośników" dźwięk jest a na YT nie ma. Po chwili znowu wywala się po całości
  • Poziom 31  
    Najnowsze sterowniki masz? Bo jeśli tak odinstaluj je, wyczyśc po nich resztki jakąś aplikacją. Pobaw się trochę laptopem do jutra, i znajdź starsze wersje sterowników. Resztę napisałem, chyba że laptop to nie laptop tylko wariat.
  • Poziom 8  
    Stery ściągnięte przez LSC, potem ręcznie ze strony Lenovo. Nie mogę zrozumieć dlaczego teraz jest taki problem, skoro wcześniej wszystko śmigało aż miło.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Usługa albo część jakiejś usługi może mieć konflikt z usługą dźwięku na przykład. Dlatego pisałęm zresetowanie stanu usług do zera może być pewnym rozwiązaniem ale nie musi.
  • Poziom 8  
    Będę próbował :) Dzięki za zainteresowanie i pomoc :)
  • Poziom 8  
    Problemem rzeczywiście są sterowniki. Wywaliłem te zainstalowane przez LSC a potem LSU, nie instalowałem ręcznie ściągniętych z ich strony i pozwoliłem żeby system sam sobie zainstalował kartę. Wykrył i zainstalował jako High def. audio i jak na razie wszystko działa. Zobaczymy jak długo
  • Poziom 13  
    mam tak samo. t430s w menagerze urzadzen mam zarowno high def audio jak i karte dzwiekowa chyba relatek ale nie pamietam. jak wylacze i wlacze relateka to dzwiek wraca. w systemie nic nie widzac zeby cos bylo nie tak. Jedynie madry program winamp nie chce wystartowac jak nie diala dzwiek i startuje jak zrestartuje ta karte.
  • Poziom 13  
    odinstalowanie sterownika przez menagera urzadzen pomoglo. teraz mam dwa razy high definition audio i jest ok ;)