Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5550 TM zwężony obraz

05 Wrz 2005 21:19 1460 6
  • Poziom 10  
    Mam zwęzony obraz w pionie w tym telewizorku wyglada jak panoramiczny . Na poczatku był całkowicie odstrojony i to sie stało po burzy( niby był wylaczony z gniazdka) zaprogramowałem go ale po 10 min pracy lekko sie odstraja trzeszczy mu fonia. Nie wiem jakie szasi na razie ale na pewno nie ma trybu serwisowego myslałem na poczatku ze sie mu geometria rozprogramowała. Nie wiem gdzie mam szukac na poczatek:((((
  • Poziom 22  
    Wymień elki w pionie i wyreguluj peerkiem wysokość.Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    jeśli był odstrojony od stacji i jednocześnie mała amplituda pionu wymień stab.napięcia waricap Ul 550 lub zenerka
  • Poziom 19  
    Dokładnie tak jak mówi kolega "colur" sprawdź napięcie 33V na 100% będzie złe.

Pozdrowionka
    Tomko
  • Poziom 10  
    Zwężony obraz pokreciłem potecjometrem i jest ok
    Zadny kondziołow nie wymieniłem na razie ale to napiecie tez mnie ciekawi juz go namierzyłem na schemacie i jest tam tylko zenerka po drodze moze spadła. A jescze mam pytanie tak z dnia na dzien przez kondensatory moze sie zwezic obraz?? moze padł jakiś połprzewodnik... zapas na potencjometrze był bardzo duży. Pozdrawiam i dziekii na razie:D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Załatwiłeś problem tylko na chwilę. Tak naprawdę usterka wciąż nie została usunięta. Radzę sprawdzić sugestie kolegów tomko25 i colur. Oczywiście po właściwej naprawie obraz będzie rozciągnięty i będziesz go musiał znów wyregulować.

Pozdrawiam.

PS1 Obraz może się tak zwęzić przez kondensatory,
    PS2 Co znaczy, że zenerka "spadła"?
  • Poziom 10  
    no i naprawione elki wymieniłem i jest ok i zenerke tez wymieniłem ale to chyba jest problen słabej anteny.. Dzieki serdeczne wszystkim za pomoc.