Witam serdecznie!
Posiadam komputer: Komputer mini PC Intel Atom x5-Z8300 BOXSTK1AW32SC
Procesor Intel Atom
Ram ddr3 2BG
Fabryczny dedykowany ze sterownikami wgrany na nowo z partycji Recovry dedykowany System win 10.
Urządzenie jest malutkie nie ma możliwości większej modernizacji.
Moje pytanie. Jak prosto i skutecznie zwiększyć wydajność? Prawdopodobnie chciałbym zostać przy tym systemie operacyjnym. Nie chcę go podkręcać, nawet jak się da, bo będzie się bardzo grzał. Już jest bardzo ciepły.
O ile sam system jest wykonany do niego fajnie. Pierwsze wrażenie- wstaje szybko, działa w miarę precyzyjnie- da się pracować, o tyle komputer dostaje zadyszki przy włączeniu np filmu z Youtube w jakiejkolwiek jakości.
Komputer docelowo ma służyć do salonu do tv. Do przeglądania zdjęć, słuchania muzyki i częstego odtwarzania filmów przez internet. Mozliia, zarówno jak i Microsoft Edge, działają bardzo wolno. Są ciężkie. Po podstawowej diagnostyce, widać, że ramu jest na styk, ale głównym problemem jest procesor, który prawie cały czas pracuje na 100%. Przy karcie graficznej nie zauważyłem braku wydajności przy takich zadaniach.
Posiadam komputer: Komputer mini PC Intel Atom x5-Z8300 BOXSTK1AW32SC
Procesor Intel Atom
Ram ddr3 2BG
Fabryczny dedykowany ze sterownikami wgrany na nowo z partycji Recovry dedykowany System win 10.
Urządzenie jest malutkie nie ma możliwości większej modernizacji.
Moje pytanie. Jak prosto i skutecznie zwiększyć wydajność? Prawdopodobnie chciałbym zostać przy tym systemie operacyjnym. Nie chcę go podkręcać, nawet jak się da, bo będzie się bardzo grzał. Już jest bardzo ciepły.
O ile sam system jest wykonany do niego fajnie. Pierwsze wrażenie- wstaje szybko, działa w miarę precyzyjnie- da się pracować, o tyle komputer dostaje zadyszki przy włączeniu np filmu z Youtube w jakiejkolwiek jakości.
Komputer docelowo ma służyć do salonu do tv. Do przeglądania zdjęć, słuchania muzyki i częstego odtwarzania filmów przez internet. Mozliia, zarówno jak i Microsoft Edge, działają bardzo wolno. Są ciężkie. Po podstawowej diagnostyce, widać, że ramu jest na styk, ale głównym problemem jest procesor, który prawie cały czas pracuje na 100%. Przy karcie graficznej nie zauważyłem braku wydajności przy takich zadaniach.