logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

STM32F746G Discovery, ustawianie w CubeMX zegara do RTC z LSE

diandej 26 Sty 2019 14:45 1095 11
REKLAMA
  • #1 17731467
    diandej
    Poziom 9  
    Posty: 28
    Ocena: 1
    Do skonfigurowania STM32F746G Discovery używam STM32CubeMX. Nie mogę w CubeMX skonfigurować zegara do RTC w oparciu o kwarc jaki jest na płytce 32.768 kHz. Czy ktoś wie jak to zrobić? W zakładce Pinout ustawiam ten kwarc. Po jego dołączeniu w zakładce Clock Configuracion wyświetla się błąd a na schemacie pomimo przełączenia na LSE zegar RTC = 0.
  • REKLAMA
  • #2 17731585
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #4 17732731
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #5 17736852
    diandej
    Poziom 9  
    Posty: 28
    Ocena: 1
    1. otwieram nowy projekt w Cube
    2. wybieram Board Selector a w nim 32F746GDISCOVERY
    3. wybieram Initialize all perypherals with their default Mode Yes
    4. RCC jest ustawiony LSE na Crystal/Ceramic Resonator, RTC zaznaczony Activate Clock Source
    5. zakładka Clock Configuration zgłasza błąd
    6. przełączam wybór RTC z LSE, Imput freguency jest ustawione 99999.. na czerwono
    7. wybieram szukanie wtedy w imput ustawia się też na czerwono 0.032768 a RTC 0.000033
    8. jak dam enter wskakuje to co w pkt.6
  • #6 17736885
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    #8 17736912
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #11 17739581
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #12 17739723
    diandej
    Poziom 9  
    Posty: 28
    Ocena: 1
    Nie znałem tej informacji o nie działaniu plugin cube. Właśnie tak dotychczas instalowałem. Wszystko działało poprawnie z wyjątkiem LSE. Nadal działam.

    Dodano po 4 [godziny] 6 [minuty]:

    Pomęczyłem różne konfiguracje i doszedłem do wniosku, że CubeMx gdy się zainstaluje jako oddzielny program a w Ecsplise zainstaluje się SW4STM32 bez pluginu to mogę brać do RTC sygnał z LSE.
    Dziękuję za pomoc i inspirację,

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z konfiguracją zegara RTC w STM32F746G Discovery przy użyciu STM32CubeMX, szczególnie z ustawieniem kwarcu 32.768 kHz. Po dodaniu kwarcu w zakładce Pinout i zaznaczeniu opcji Activate Clock Source w zakładce RTC, pojawia się błąd w zakładce Clock Configuration, a zegar RTC wyświetla wartość 0. Inni użytkownicy sugerują sprawdzenie wersji STM32Cube oraz firmware, co może być przyczyną problemu. Po zainstalowaniu CubeMX jako osobnego programu, użytkownik zauważa, że może włączyć LSE, co rozwiązuje problem z RTC.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA