Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP J125 - Rozmazany druk testowy

30 Jan 2019 16:25 1215 10
  • Level 6  
    Witam wszystkich.
    Po wymianie zaschniętej głowicy na nową, (nie regenerowana) podczas drukowania strony testowej, słychać chrobotanie i trzeszczenie. Wydruk jest rozmazany i rozciągnięty na boki (podwójny). Odgłosy dochodzą z prawej strony, jakby pasek przeskakiwał po zębach kółka. Encoder był czyszczony zgodnie z sugestiami na tym forum. Wcześniej, starą głowicę próbowałem udrożnić kilkoma sposobami (też sugerowanymi na forum: wodą, płynami do udrażniania itp) W końcu wpadłem na pomysł: rozpuściłem w letniej wodzie odrobinę kwasku cytrynowego i po kilku minutach głowica się odetkała. Po zamontowaniu wyskoczył błąd 48. W żaden sposób drukarki nie udało się uruchomić. Nawet po resetowaniu w trybie serwisowym. Zamówiłem nową głowicę i wszystko wystartowało do czyszczenia. Jak zaczął się wydruk, pojawiły się zgrzyty.
    Proszę o poradę, co jeszcze mogę zrobić (może pożegnać się z drukarką?)
    Brother DCP J125 - Rozmazany druk testowy
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 38  
    Czyli źle poskładałeś.
    Gdzie kupowałeś głowicę i jaka była jej cena :?:
  • Level 6  
    Dziekuję za szybką reakcję
    Głowicę kupiłem poprzez Aliexpress. Chiny. Zamówiłem 16.01.19 Przyszła 29.01 Cena 150 zł
    Nie wiem co mogłem źle poskładać. Jeszcze przy starej głowicy sprawdzałem silniczki po wyjęciu wtyczek (kabelki czarne - i czerwone+) Jak pisało " machine error", to myślałem że to któryś silnik. Sprawdzałem też ręcznie mechanizm czyszczący (bez prądu) Wszystkie zazębienia w tym mechanizmie. Po założeniu nowej głowicy wszystko szło dobrze do momentu testowego druku. Usłyszałem cykliczny grzechot z prawej. Odgłos podobny do trących o siebie nie zazębionych kółek, lub przeskakujący po zębach pasek od napędu głowicy
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 38  
    U Chińczyka nie kupujesz nowej tylko regenerowaną.
    Można łatwo odróżnić gdyż nowa od spodu na kilka kropel atramentu w każdym kolorze a od Chińczyka przychodzą puste.
    Myłeś stacje czyszczącą przed złożeniem wszystkiego ?
  • Level 6  
    Nie było kolorowych kropli, była czysta. Że jest nowa zapewniał sprzedawca. Oryginalna byłaby droższa od drukarki. Wszystko było czyszczone. Pojemnik na odessany tusz też czyszczony w pierwszej kolejności po komunikacie że jest pełny.
  • Helpful post
    Level 38  
    Trzeba rozbierać myć na nowo i składać.
    Niestety zaocznie nikt nic więcej nie pomoże :cry:
  • Level 6  
    Czy jest możliwe sprawdzenie głowicy przed montażem do drukarki?
  • Helpful post
    Level 38  
    Nie ma takiej możliwości.
  • Level 6  
    Głowica pojechala z powrotem do Chin. Czekam na zwrot kasy.

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Drukarka do lamusa. Głowica do zwrotu.

Kasa zwrócona.
  • Moderator of Computers service
    Temat odblokowany na prośbę autora.
  • Level 6  
    Popełniłem duży błąd, odłączając drukarkę od prądu na ok 6 tygodni. Dlatego zamurowało głowicę. Nie pomogły żadne płyny do udrażniania. Piszę o tym dlatego, żeby przestrzec przed pseudo "oszczędnością" prądu i tuszu. Zamienniki są bardzo tanie i nie warto ich oszczędzać kosztem drukarki.