Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer XENYX 1002 - Jednoczesne podłączenie głośników i słuchawek

06 Lut 2019 19:52 144 2
  • Poziom 4  
    Witam, piszę z pytaniem czy można jednocześnie podłączyć głośniki i słuchawki (żeby było można przełączyć to tylko jednym pokrętłem np. wyciszam słuchawki i podgłaśniam głośniki) do miksera Behringer XENYX 1002? Dodam że sygnał będzie szedł z komputera (zamierzam dokupić kabel cinch-jack i wpiąć go do gniazda in w mikserze). Jeśli jest możliwość, to jakich kabli potrzebuję?
    Behringer XENYX 1002 - Jednoczesne podłączenie głośników i słuchawek55f2b2e3-4...bd1882.jpg Download (66.58 kB)
  • Poziom 43  
    Criseq98 napisał:
    czy można jednocześnie podłączyć głośniki i słuchawki

Można. Sygnał na aktywne kolumny (potocznie zwane głośnikami), lub wzmacniacz, podać należy z wyjść MAIN OUT L i R miksera, kablem 2xTS 6,3mm - wtyk (wtyki?) pasujący do wejścia liniowego kolumn aktywnych lub wzmacniacza.
    Słuchawki podłączamy do wyjścia PHONES miksera.

Criseq98 napisał:
    (żeby było można przełączyć to tylko jednym pokrętłem np. wyciszam słuchawki i podgłaśniam głośniki)

Nie ma takiej możliwości.
    By wyciszyć/zgłośnić słuchawki, trzeba użyć potencjometru PHONES.
    By zgłośnić/wyciszyć kolumny, trzeba użyć fadera sumy MAIN MIX.

Criseq98 napisał:
    sygnał będzie szedł z komputera (zamierzam dokupić kabel cinch-jack i wpiąć go do gniazda in w mikserze).

Sygnał liniowy z komputera, telefonu, najlepiej podać na któreś z wejść stereo LINE IN L i R: 3/4, 5/6, 7/8, 9,10 miksera kablem TRS 3,5mm - 2xTS 6,3mm, takim jak ten: https://sklepmuzyczny.pl/produkt/19144,adam-hall-trs-35-2x-ts-63-3m.html

Jeśli chodzi o połączenia na fotce, to patrząc od lewej strony:
    1. "Mikrofon" - dobrze podłączony.

2. "kabel do podłączenia tele/komputera" - nieprawidłowo podłączony. To jest wejście monofoniczne. Telefon i komputer należy podłączyć (jak napisałem wyżej) do wejść stereo.

3. "Głośniki" - nieprawidłowe podłączenie. To jest wyjście monofoniczne, służące głównie do wysyłki sygnału mono z preampów miksera, do procesora efektów. Sygnał na kolumny aktywne/wzmacniacz (jak napisałem wyżej) należy wysłać z wyjść MAIN OUT L i R.

4. "Wyjście do komputera"- jeśli chodzi tu o wysłanie sygnału z miksera do komputera (nagrywanie?), to jest prawidłowe połączenie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 4  
    Dziekuję za obszerną i pomocną odpowiedź. Pozdrawiam