Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira A 2000r. złącze diagnostyczne.

07 Lut 2019 21:17 1287 7
  • Poziom 8  
    Witam Serdecznie,

Drodzy Koledzy, mam pytanie dotyczące złącza "OBD2" w oplu zafira A z 2000r.,
    Kupiłem interface "OBD2 ELM327 v1.5" pod usb ze sterownikami PL2303 oraz oprogramowaniem SCANMASTER i PCMSCAN, niestety po próbie połączenia wyskakuje komunikat że błąd połączenia z ECU (nie odpowiada) natomiast połączenie między komputerem a OBD2 jest ok bo pokazuje protokół interface'u KWP2000.
    Czy ktoś już może podłączał się do w/w pojazdu takim interface'em? Będę Bardzo wdzięczny za pomoc. Zdjęcie złącza i pinów w samochodzie.
  • Poziom 15  
    Często chińskie ELM327 nie obsługują wszystkich protokołów OBD. Może ten akurat tak ma. Sprawdź go na innej marce.
  • Poziom 35  
    Innym programem gadaj z autem.
    U mnie po ELM327 działa z Oplami program Vauxcheck.
  • Poziom 8  
    Testowałem na zafirze na 8 programach i nic ale podłączyłem do citroena nemo i
    opla merivy i jest ok, czy złącze w moim samochodzie może być gdzieś odłączone?
    Czy może jest jakiś bezpiecznik który odpowiada za ODB? Nie wiem nawet gdzie jest
    w oplu zafira A schowane MCU, pomożecie?
  • Poziom 35  
    Citroen Nemo to Fiat - inna architektura - nic nie ma wspólnego z Oplem.
    Ja łączyłem się z Vectrą B 1999 2.0 DTI 101KM - inne programy się nie łączyły, a tamten bez problemu się łączył.
  • Poziom 8  
    A jeszcze chciałem spytać czy przyczyną braku łączności może być brak oryginalnego radia w aucie, bo widziałem żę kostka ISO w samochodzie jest 3-rzy rzędowa. Wstawiłem multimedialną chinszczyznę.
  • Poziom 35  
    rogalik1982 napisał:
    A jeszcze chciałem spytać czy przyczyną braku łączności może być brak oryginalnego radia w aucie, bo widziałem żę kostka ISO w samochodzie jest 3-rzy rzędowa. Wstawiłem multimedialną chinszczyznę.

Nie, to nie jest problem.
  • Poziom 8  
    Niestety, próbowałem nawet zmiany win 7 na win XP i nic po prostu interface nie widzi samochodu (MCU). Programy których używałem to scanmaster, pcmscan, opel tech, vaux-com, vauxcheck, WoW, auto obd doctor itp. Czy jest możliwość w ogóle sprawdzić czy złącze w aucie jest ok? Czy kable od złącza gdzieś po drodze nie są uszkodzone? Gdzie jest komputer pokładowy w zafirze do którego jest podłączone złącze OBD, nie mogę znaleźć. Z góry Dziękuję za pomoc i Przepraszam za upier....ość. W załączniku jeszcze dodaje błąd jaki wyświetla na kompie: