logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy LG 43UD79-B bez Freesync/G-sync będzie dobry z GeForce RTX 2080?

mati8703 14 Lut 2019 08:42 1107 12
REKLAMA
  • #1 17776837
    mati8703
    Poziom 9  
    Posty: 9
    Dzień dobry,


    Potrzebuje Waszej pomocy. Zastanawiam się nad kupnem monitora LG 43UD79-B. Będę chciał go wykorzystywać uniwersalnie do biura, jako centrum multimedialne a także czasami do gier. Wiem, że będę musiał wykosztować się na kartę graficzną :).

    Czy technologia Freesync czy G-sync jest mi faktycznie potrzebna i czym to właściwie jest? Czy można te technologię instalować?
    Rozmawiałem z LG i ten monitor nie posiada freesync a tym bardziej G-sync.
    Jeżeli chodzi o kartę graficzną to biorę pod uwagę tylko karty GeForce, np RTX 2080

    Czy jest możliwe skorzystanie z Freesync w monitorze, gdy posiadam kartę GeForce? bo czytałem ze niby jest to możliwe, ale kompletnie nie orientuje się w tym obszarze.
    Czy jak będę miał monitor bez tej technologii to w grach faktycznie będę miał jakieś stuttering czy tearing???

    Z góry dzięki
    Mateusz
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 17795459
    mati8703
    Poziom 9  
    Posty: 9
    Dzięki, ale niewiele mi to rozjaśniło.

    Czyli jeżeli monitor nie posiada freesync to mogę go wgrać bo jest programowalny i wtedy będę mógł z niego skorzystać???

    Czy tylko na złączu displayport mogę z tej technologii skorzystać, czy na HDMI 2.0 też???

    Czy mają kartę GeForce mogę skorzystać z dobroci freesync???

    Jeżeli karta będzie generować więcej niż 60 Hz, jak w wspomnianym monitorze to też będę miał widoczne rozmycia i zacięcia.

    dzięki za pomoc
  • #6 17796097
    mati8703
    Poziom 9  
    Posty: 9
    Cześć haderach,

    Dzięki wielkie

    Nie jest moim priorytetem granie w 4K. Po prostu ten monitor LG 43UD79-B ma dużą przestrzeń roboczą i chciałem to wykorzystać w pracy oraz multimediach i od czasu do czasu zagrać.

    ////////////////////////
    Potrzebuje jednostkę do monitora 4K (większa przestrzeń robocza), gdyż mój 7-letni laptop tego nie udźwignie (HDMI 1.0). Komputer będzie mi służył głównie do zastosowań biurowych, multimediów oraz czasami jakaś gra strategiczna.

    Mocno zastanawiam się nad zakupem monitora LG 43UD79-B 4K z racji dużej przestrzeni roboczej. Czy do zastosowań ogólnych biuro, multimedia oraz czasami gry będzie dobry, czy siedząc blisko nie będę przy takiej przekątnej widział pixeli? Monitor nie posiada freesync ani HDR, czy jest te technologie w ogóle są potrzebne, jeżeli będę okazjonalnie grał ?

    Dużo czytałem na temat 4K, ale nie na wszystkie pytania znalazłem odpowiedzi, nie do końca orientuje się w tej materii.

    II wersja
    Na początku granie w 4K mogę pominąć. Chciałbym zbudować małą jednostkę (HTPC, mini Tower) bez karty graficznej - (obudowa, zasilacz, płyta główna, RAM oraz procesor). Tylko nie wiem czy
    i jaki procesor jest w stanie odtwarzać filmy 4K (netflix 4K, youtube 4K) z HDR bez pomocy karty?
    II wersja
    Nie jest możliwe korzystanie z 4K bez karty graficznej, wtedy muszę przygotować się na duży wydatek. Wykorzystanie powyższego zestawu plus karta graficzna Gygabyte RTX 2080, chyba że jakaś tańsza o dobrym stosunku ceny do wydajności.

    Chciałbym aby jednostka możliwie najcichsza (może oparta o pasywne chłodzenie, maty wyciszające). Na RGB mi nie zależy, ale jak będzie to ok.

    Proszę o pomoc
  • REKLAMA
  • #7 17796158
    haderach
    Poziom 28  
    Posty: 894
    Pomógł: 118
    Ocena: 181
    ad.1 Niezły monitor :). Czy będziesz widział piksele? Ja bym sprawdził organoleptycznie, jak się przed takim monitorem siedzi :). Do okazjonalnego grania nie jest Ci potrzebne.
    ad2. Procesory Intel z UHD Graphics 630 wedle producenta umożliwiają wyświetlanie wideo w rozdzielczości 4096 x 2160 @ 60 Hz, natomiast mniej wymagające gry pójda w 1280x720. Natomiast od AMD Ryzen 5 2400 G wyświetli filmy w 4K i pograsz na FHD w większość gier bez dedykowanej karty graficznej.
    Wybór chłodzeń jest dość duży, od powietrznych do wodnych. Sporo pasywnych oferuje np. firma Accelero.
    Jeśli będziesz chciał pograć w 4K, to niestety grafika jak i procesor będą z wyższej półki :)
  • #8 17796249
    mati8703
    Poziom 9  
    Posty: 9
    Dzięki :D

    Nie wiem jak wyglądają pixele. Czytałem w internecie, iż jest to rozdziałka jak FHD 21 cali. Postaram się go obejrzeć w sklepie z bliska. W pracy korzystam z Dell 27 cali w 2K i wszystko ostre jak brzytwa.

    Chciałem oprzeć swój komp na Intelu i Nvidii, zawsze tak robiłem.

    Bo jak zainwestuje w ten procesor to czy jak później dokupię RTX 2080 to czy ten procek podoła.

    Jak kupię ten monitor do dam znać ;)
  • REKLAMA
  • #9 17796311
    haderach
    Poziom 28  
    Posty: 894
    Pomógł: 118
    Ocena: 181
    mati8703 napisał:
    Bo jak zainwestuje w ten procesor to czy jak później dokupię RTX 2080 to czy ten procek podoła

    Tutaj możesz mniej więcej sprawdzić: https://thebottlenecker.com/calculator
  • #10 17796357
    lazania
    Poziom 17  
    Posty: 287
    Pomógł: 9
    Ocena: 20
    Jeżeli nie będziesz grał w FPSy to więcej niż 60hz nie jest ci potrzebne, a co do synchronizacji to wystarczy standartowe vsync.
  • #12 17796432
    lazania
    Poziom 17  
    Posty: 287
    Pomógł: 9
    Ocena: 20
    Jeszcze dodam, że w grach sieciowych vsyn powoduje olbrzymiego input laga, w PES nie da się grać i trzeba to wyłączyć, w zamian mamy płynność lecz z tearingiem. Ale gry single jak np. Wiedźmin 3 vsync jak najbardziej.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik rozważa zakup monitora LG 43UD79-B do zastosowań biurowych, multimedialnych oraz okazjonalnego grania, z kartą graficzną GeForce RTX 2080. Zastanawia się nad potrzebą technologii Freesync i G-sync, które monitor nie obsługuje. Odpowiedzi wskazują, że Freesync można wykorzystać z kartami GeForce, ale zależy to od konkretnego modelu monitora i złącza (DisplayPort lub HDMI). Użytkownik nie planuje grania w 4K, a monitor ma zapewnić dużą przestrzeń roboczą. W przypadku gier, standardowe Vsync może być wystarczające, ale może powodować input lag w grach sieciowych.
REKLAMA