Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe sprzęty AGD ~ 10k zł - do oceny

14 Lut 2019 13:59 618 15
  • Poziom 9  
    Edytuję ten wątek, ponieważ wcześniej może troszkę nielogicznie się rozpisałem. Dokonałem prawie ostatecznego wyboru sprzętów AGD do kuchni i łazienki (pralka), wszystko idzie pod zabudowę. Bardzo Was proszę o wsparcie swoją opinią na temat wybranych urządzeń, może ktoś z Was użytkuje któryś z produktów i jest w stanie opisać wady i zalety. Od urządzeń oczekuję energooszczędności, ergonomii, prostoty użytkowania oraz w miarę możliwości bezawaryjności przez jak najdłuższy czas.

Zmywarka Whirlpool WSIO3T223PCEX - 1480 zł
    Lodówka SAMSUNG BRB260135WW - 2449,99 zł
    Pralka LG SteamSpa F2J6WY1W - 1699 zł (wymagane jest mała/slim, głębokość max 45 cm)
    Piekarnik Samsung Dual Cook NV70M3541RB za 1 899 zł lub Samsung Dual Cook NV70H5787CB za 2 019 zł - proszę Was o pomoc w wyirze.
    Płyta indukcyjna Electrolux Slim-fit CIV634 za 1 699 zł lub Electrolux EHH16340FK za 1 229 zł - Czy jest sens dopłacać do droższego modelu, jak spisują się płyty elektroluxa ?
    Okap kuchenny Okap Toflesz OK-6 Linea Glass 60 700m3/h Czarny - 1259 zł

suma ok 10 500 zł

Czy możecie doradzić w ostatecznym wyborze ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Piekarnik Samsung Dual Cook dokładnie nie pamiętam jaki model miałem. Największa moja porażka, gdzieś to na tym forum opisywałem. Nie polecam. Zresztą poszukaj opinii.
  • Poziom 9  
    Szukałem bez dual cooka ale wymogiem jest czarna i zimna szyba a tylko u Samsunga to znalazłem, pech chce że większość to dual cook. O jakim modelu piszesz ? To wyszukam lub tak w paru zdaniach napisz chodzi o to że przereklamowana funkcja czy awaryjna ?
  • Poziom 36  
    zajecc , tak w skrócie. Płyta czołowa czarna brak oznaczenia sensorów, żeby załączyć trzeba dobrze zapamiętać gdzie znajduje się sensor załączania. Podczas pieczenia skrapla się woda w dolnej części szyby i po otwarciu wycieka na zewnątrz. W Boschu tego zjawiska nie ma. Następnie pieczenie z separatorem, ustawiamy dwa różne czasy, przy wyjmowaniu potraw trzeba uważać by nie ruszyć separatora, ponieważ skasujesz nastawiony czas drugiej potrawy. To byłoby na tyle, ponieważ po kilku miesiącach użytkowania zmieniłem piekarnik na inny i jestem bardzo zadowolony.
  • Poziom 39  
    Jeśli chodzi o pralkę to dobry wybór. Napęd Direkt Drive zapewnia cichą pracę i znikomą awaryjność jak i wymiana łożysk również jest możliwa gdy dadzą o sobie znać.
  • Poziom 9  
    Kenworth, tym się kierowałem przy wyborze pralki oraz rozmiarami. Co do piekarnika Ryszard49 - czy Twój Bosh posiada czarny front ? Piszesz także o sterowaniu sensorowym, są także analogowe (chowane przyciski). Miałem okazję korzystać z sensorowego sterowania w piekarniku i jest ono w sumie ok. Włącza się w jednym niewidocznym miejscu ale wystarczyło przesunąć delikatnie dłonią i startowało podświetlenie. Co do skroplin hmm zimny front jest potrzebny przez wzgląd na małe dzieci i otwartą kuchnię na salon. Może jesteś w stanie polecić coś innego ? wymóg czarna szyba, zimny front reszta nieistotna ?
  • Poziom 36  
    Co do wyboru to sam musisz zadecydować. Mam HBG36T650 BOSCH, front naprawdę zimny, menu trochę inne niż w niemieckich, ale do ogarnięcia. Dwa poziomy teleskopowe, bez czyszczenia pyrolitycznego. Jak na razie sprawuje się znakomicie. Większość piekarników jest przystosowana do montażu w słupku.
    Przejrzyj, może coś znajdziesz dla siebie, mówię o serii 8:
    Link
  • Poziom 8  
    Piekarnik Samsunga z funkcją Dual Cook ODRADZAM!

Posiadam Samsung Dual Cook BQ1D6G144

- Dwa małe termoobiegi z czego żaden nie spełnia w pełni poprawnie tej funkcji
    - Nierównomierne pieczenie potraw, wskutek czego np. ciasto z jednej strony mamy wypieczone a z drugiej surowe. Winne są dwa termoobiegi , zamiast jednego solidnego, które dmuchają pod kątem w zależności na której drabince umieścimy potrawę
    - Pieczenie na jednej połówce , czyli korzystanie z "dual cook". Zmieści się jedynie mała potrawa, kurczak lub indyk nie ma szans się zmieścić, nie mówiąc już o tym że ta potrawa się nie upiecze na połówce piekarnika. Na połówce można co najwyżej zapiekanki zrobić.
    - W moim piekarniku nastawiając funkcje grzania na 230 stopni, piekarnik wyłączał się po osiągnięciu 200 stopni. Czyli mamy aż 30 stopni przekłamania. Sprawdzane na dwóch niezależnych termometrach.
    - Prowadnice teleskopowe po kilkunastu czyszczeniach parowych wydają nie miły dźwięk dla ucha
    - Rolki silnika termoobiegów już dwukrotnie smarowane smarem wysokotemperaturowym gdyż dźwięk tarcia przypominał jadący czołg. Na szczęście w porę zareagowałem
    - Mam ponad 5 lat piekarnik Samsunga i już 3 krotnie sam naprawiałem. Części kosmicznie drogie.
    - Reasumując "dual cook" jak dla mnie to ściema i bardzo niepraktyczna konstrukcja.
  • Poziom 9  
    Samo DualCook do mnie też nie trafia, bo nie gotujemy na tyle żeby piec 2 potrawy na raz. Głównie wybrałem ten produkt z racji na czarny front. Żona na czerń uparła się i to jest w sumie główny wyznacznik dla mnie ze względu na dzieci zimny front przydałby się. Patrząc na oferty sklepów sieciówek z filtrach wybierając "Czarny" przede wszystkim samsung pokazywał się. Był jeszcze jakiś elektrolux, ale widziałem go w sklepie i szyba przeźroczysta więc odpada. Bosh 8 seria zaś to ceny ok 3 tys. zł a ja szukam czegoś do max 2 tys. i taki dylemat powstaje :/

Mam jeszcze do Was prośbę o podpowiedzi względem zmywarki. Im więcej czytam i whirpoolu tym bardziej jestem skłonny z niego zrezygnować, 6 zmysł i silne tabletki raczej nie lubią się. Zmywarka jaka jest poszukiwana to max 45 cm. Pod zabudowę. W oko wpadł mi także model Simens SR635X04IE, co jest lepszym wyborem whirpool czy simens ? a może ktoś z Was coś podeśle ?
  • Poziom 36  
    zajecc, jeżeli chodzi o zmywarkę 45 cm, to mogę polecić Electrolux ESL4655Ro. Niedawno swoją starą zastąpiłem tym modelem i tu muszę przyznać jestem mile zaskoczony zastosowanymi rozwiązaniami.
    Link
    Co do piekarnika to zobacz inną serię. Też są w czerni.
  • Poziom 9  
    Elektrolux nie ma problem u z domywaniem oraz co ważniejsze z tabletkami ?
  • Poziom 36  
    zajecc, ten model zmywarki który użytkuję, doskonale sprawdza się do zmywań bieżących w opcji 30 min.
  • Poziom 9  
    a czy używasz tabletek, bo widzę że ten model wyposażony jest w funkcję "czujnik zabrudzenia wody", z tego co wyczytałem m.in tu na forum ta funkcja potrafi płatać figle w przypadku tabletek
  • Poziom 36  
    Tej nowej nie sprawdzałem z tabletkami. Mam jeszcze paczkę tabletek Sunlight expert, są to tabletki z rozpuszczalną folią. Spróbuje dzisiaj i dam znać. Tak na marginesie to chyba wszystkie zmywarki mają czujnik zmętnienia wody, to moja poprzednia też miała tą opcje.
    Sprawdziłem z tabletką myje bez zastrzeżeń.
  • Poziom 27  
    zajecc napisał:
    model wyposażony jest w funkcję "czujnik zabrudzenia wody"

Program "auto" się na tym czujniku opiera, więc chyba każda ma.