logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

RNS 300 - Słaby Zasięg, szumy w trasie, brak stacji poza miastem.

piot77 14 Lut 2019 14:48 1626 0
REKLAMA
  • #1 17777518
    piot77
    Poziom 9  
    Posty: 7
    VW Touran 2008 r. w wersji: Radio navi RNS 300 - 1 antena w szybie tylnej oraz „rekin” antena gps na dachu.

    Objawy: w mieście odbiera dobrze, po zeskanowaniu stacji ma ich około 8, jednak gdy przejadę kilka km zaczyna szumieć, źle odbierać. Trzeba skanować ponownie w poszukiwaniu stacji, jadąc w trasie czasem nie da się 1 utworu do końca przesłuchać. W górach totalny brak odbioru stacji.
    Coś jest ewidentnie jest nie tak, mam porównanie z innymi autami i tak źle jeszcze nie było nigdy.

    Czy to są objawy jakiejś usterki? Np. wzmacniacza antenowego itp.? Jak to sprawdzić/naprawić ?
    Czy można poprawić/zwiększyć zasięg-wymienić rekina gps na antenę zwykłą (gps mi nie potrzebny w tym radiu- ale radio ma tylko 1 wejście na antene AM/FM)

    Po wejściu w menu diagnostyczne radia (w mieście gdzie zasięg jest dobry)- zdjęcia:
    RNS 300 - Słaby Zasięg, szumy w trasie, brak stacji poza miastem. RNS 300 - Słaby Zasięg, szumy w trasie, brak stacji poza miastem. RNS 300 - Słaby Zasięg, szumy w trasie, brak stacji poza miastem.
  • REKLAMA
REKLAMA