Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RICOH 6645 i SC520

drebin 09 Wrz 2005 17:55 1859 8
  • #1 09 Wrz 2005 17:55
    drebin
    Poziom 27  

Witam. Mam ricoha 6645 i problem jest tego rodzaju że po 10-20 kopiach maszyna zacina papier i nieraz wyskakuje sc520- błąd silnika zespołu utrwalającego, podejrzewam że jest on uszkodzony ale przed zamówieniem nowego chcę się upewnić, może ktoś miał podobny przypadek? Dziwne jest to że można kopiować po 10 kopii na raz i można tą operację powtarzać bez końca i maszyna pracuje prawidłowo, gdy włączymy serię np 50 szt. to zacina po ok. 15 kopiach. Sprawdzone wszystkie czujniki sprawdzona wzrokowo elektronika silnika, bez zimnych lutów. Czy czeka mnie wymiana silnika?

• #2 09 Wrz 2005 18:17
    piorex
    Poziom 12  

Nie koniecznie ten kod jest od utrwalania ale takze od dupleksu. Ja osobiscie zacząłbym od sprawdzenia pracy utrwalania czy łozyska wałka teflonowego i gumowego nie sa zatarte czy moze trzbienie wałka gumowego nie sa poscierane tam gdzie pracuja łozyska Nastepnie sciagniecia zespołu rolki czyszczacej( wałek metalowy, srebrny jak jest czysty) znajduje sie pod wałkiem gumowym czesto urywaja sie mocowania i blokuje to zespol utrwalania warto sporobowac. Jezeli to nie pomaga to sciagnac drugi zespol czyszczenia znajdujacy sie przy wałku teflonowymi ale jezeli to nie pomoze to trzecia rzecza jest rozebranie dupleksu i wszystkie tulejki samo smarujace oczyscic i nasmarowac smarem precyzyjnym pamietajac aby przy składaniu nie przesadzic z naciagiem paska napedowego rolek dupleksu. A ha jeszcze warto oczyscic tulejki napedowe rolki transportujace papier z utrwalania do dupleksu( najwazniejsze aby te trzy zespoly pracowały jak naj lżej) POWODZONKA.

• #3 10 Wrz 2005 13:21
    drebin
    Poziom 27  

piorex, dokładnie masz rację, zespół utrwalający ma opory spowodowane zużyciem się wałka dociskowego- maszyna trochę stała i powstały zgniecenia w miejscu zestyku z wałkiem HR. W poniedziałem będę miał go u siebie i to sprawdzę, zastanawia mnie jednak fakt że można kserować małymi seriami po 10 szt. Jak wymienię wałek PR i sprawdzę bupleks to dam znać. pozdrawiam, drebin

• Pomocny post
    #4 10 Wrz 2005 18:02
    piorex
    Poziom 12  

Niema sprawy ja zyje tymi maszynkami. Rzadko kiedy spala sie silnik napedu utrwalania. POZDRAWIAM.[/quote]

• #5 11 Wrz 2005 22:17
    tygellin
    Poziom 22  

A najlepiej to wymień już tego złoma na Aficio 550.

• #6 28 Wrz 2005 22:47
    drebin
    Poziom 27  

Witam ponownie. Problem rozwiązany. Po wymianie wałka dociskowego i oczyszczeniu wałków metalowych maszynka śmiga bez zastrzeżeń. Podziękowania dla kolegi piorex.
    Pozdrawiam, drebin.

• #7 22 Lis 2005 19:53
    drebin
    Poziom 27  

Witam ponownie. Z przykrością informuję że problem powrócił po 16 tyś kopii SC520 ale dla odmiany pojawia się tylko przy kopiowaniu dwustronnym A4R, czyli wina niby duplexu ale tam wszystko pracuje poprawnie? Kartka wchodzi do duplexu i dalej kartka tylko przechodzi w lewo i zostaje zawinięta z lewej strony duplexu i SC520 ale tylko przy formacie A4R , przy A4 niby działa, podejrzewam że to tylko kwestia czasu jak też będzie zacinać. Pomocy.

• #8 22 Lis 2005 21:08
    clip7
    Poziom 23  

witam i zgadzam sie z kolega. jezeli chodzi o moje doswiadczenia z kodem sc520 w tych maszynkach to: 70%-walek czyszczacy dolny utrwalania, 20%-duplex, 10%-walek czyszczacy gorny utrwalania. najciesciej trafialem zatarte lozyska lub tuleje walka czyczczacego dolnego.
    po tym co piszesz wnioskuje, ze chodzi o duplex. ja zawsze czyszcze wszystkie tulejki male i te duze tez i oba sprzegla. po zlozeniu sprawdzam (ciagnac paskiem) czy duplex luzno chodzi. sprawdzilbym jeszcze lozysko jednokierunkowe (takie czarne), ktore znajduje sie naprzeciwko tych 2 glownych sprzegiel.
    pozdrawiam

• #9 25 Lis 2005 17:53
    qbab
    Poziom 10  

sprawdz w jakim stanie sa odrywacze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME