Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Gorenje W6503/SPL - na programach piorących bęben nie kręci się

bieniolubo23com 18 Apr 2019 18:55 480 4
 • #1
  bieniolubo23com
  Level 2  
  Na programach typu wirowanie czy płukanie bęben się kręci a na programach piorących nie . Po kilku minutach po uruchomieniu na wyświetlaczu pojawia się komunikat E3 .
 • #2
  Piotr2608

  Level 40  
  Przekroczony limit czasu poboru wody.
  Filtr, elektrozawory do sprawdzenia. Woda jest odkręcona?
 • #3
  bieniolubo23com
  Level 2  
  Co do ciśnienia to jest ok. Sprawdzę jeszcze sitka w przewodzie wodnym. Zrobiłem eksperyment i w momencie załączenia prania, przy otwartej kasecie na proszek, kiedy elektrozawór puściły wodę wlałem do dodatkowo kubkiem 2 l wody, ale to nie pomogło. Tak jak pisałem w tytule, pralka pobiera wodę do wysokości 2 - 3 cm w bębnie po czym wyłącza się woda, a bęben powinien się zacząć kręcić, a się nie kręci.
 • #4
  Gobro
  Level 31  
  Trzeba sprawdzić czy w chwili wyłączenia się pralki drzwi są zablokowane. Jeżeli nie są zablokowane to przyczyną może być blokada drzwi która załącza się i po kilkunastu sekundach wyłącza.
 • #5
  bieniolubo23com
  Level 2  
  Znam przyczynę, a okazało się, że czujnik poziomu wody nie wyłapywał prawidłowego poziomu i nie załączał bębna. Wystarczyło wlać wodę przez szufladkę na proszek ok. 8 l wody i bęben ruszył. Prawdopodobnie jest uszkodzony elektrozawór. Stwierdzam to tym, że podczas płukania pojemnik na płyn do płukania po pracy jest pełna zawartość i to, że przed tą usterką podczas fazy prania pralka kilkukrotnie dopompowywała wodę teraz nie. Któryś z elekrozaworów bo jeden działa drugi nie. Zrobię to sam, nic skomplikowanego tam nie ma. Kupię nowy, wymienię i tyle. Dziękuje.