logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Podświetlenie narożne monitora czy jest to normalne lub w normie? LG34UM88C

wujeq 18 Kwi 2019 19:24 606 6
REKLAMA
  • #1 17913544
    wujeq
    Poziom 8  
    Posty: 47
    Ocena: 14
    Cześć,
    mam pytanie do znawców tematu - monitor 34 cale LG typ jak w tytule.

    Podświetlenie narożne monitora czy jest to normalne lub w normie? LG34UM88C


    Czy tak jak widać na zdjęciu normalne jest lekkie świecenie na biało narożnika monitora?

    na zdjęciu dolny lewy róg monitora:

    Podświetlenie narożne monitora czy jest to normalne lub w normie? LG34UM88C


    Dziękuję z góry za fachową opinię
  • REKLAMA
  • #2 17913551
    bumble
    Poziom 40  
    Posty: 7189
    Pomógł: 608
    Ocena: 1190
    Nie. to nie jest norma.
  • REKLAMA
  • #3 17913561
    wujeq
    Poziom 8  
    Posty: 47
    Ocena: 14
    bumble napisał:
    Nie. to nie jest norma.


    Dzięki za odpowiedź. Czy w takim razie monitor nadaje się do reklamacji? W tym modelu producent daje ochronę i gwarancję na wymianę (45 dni) w przypadku bad pixel. To podświetlenie rozumiem nie jest normalne, natomiast będzie się to powiększać? - chodzi mi czy jest to wizualnie nieprawidłowe czy oznacza wadę całego monitora i konieczna jest reklamacja? Dodam, że widoczne jest to tylko na ciemnym ekranie i przy zerowym oświetleniu w pokoju.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 17913961
    strucel
    Poziom 36  
    Posty: 3079
    Pomógł: 270
    Ocena: 620
    To się nazywa light bleed i niestety jest typowe dla monitorów z cienkimi ramkami między innymi tego modelu , z gwarancją to może być różnie
  • REKLAMA
  • #5 17913980
    wujeq
    Poziom 8  
    Posty: 47
    Ocena: 14
    strucel napisał:
    To się nazywa light bleed i niestety jest typowe dla monitorów z cienkimi ramkami między innymi tego modelu , z gwarancją to może być różnie

    Dzieki. Sporo pieniedzy i takie rzeczy eh... w dzien tego nie ma nawet wieczorem nie widac przy jednej malej lampce. Zauwazylem to dopiero przy puszczeniu filmu w calkowitych ciemnosciach i jest to tylko w lewym dolnym narozniku. Reklamacja to tylko jest na pewno 45 dni na bad pixele... nie wiem co robic. Chyba zglosze reklamacje (mediamarkt) zobacze co powiedza. Monitor kupiony w dobrej ceny 1900pln teraz srednio 2200pln...
  • #6 17921289
    wujeq
    Poziom 8  
    Posty: 47
    Ocena: 14
    cześć,
    czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z tym bleed light? jak z reklamacją ewentualną? czy to się powiększało czy coś się działo w Waszych monitorach (jakie modele?)?

    pozdrawiam
    Grzegorz
  • #7 21364079
    wujeq
    Poziom 8  
    Posty: 47
    Ocena: 14
    monitor pozostawiłem - działa odpukać nie ma to wpływu na funkcjonalność

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z lekkim, białym podświetleniem w lewym dolnym narożniku monitora LG 34 cale model LG34UM88C, widocznym tylko na ciemnym ekranie i przy całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia. Odpowiedzi wskazują, że takie zjawisko nie jest normą, ale jest to typowy efekt light bleed, szczególnie w monitorach z cienkimi ramkami, do których należy ten model. Wątpliwości dotyczą możliwości reklamacji, gdyż gwarancja producenta obejmuje wymianę tylko w przypadku bad pixeli, a light bleed może nie być uznany jako wada kwalifikująca do zwrotu. Użytkownik rozważa zgłoszenie reklamacji w sklepie MediaMarkt, jednak ostatecznie pozostawił monitor, gdyż problem nie wpływa na funkcjonalność urządzenia i jest widoczny jedynie w specyficznych warunkach oświetleniowych. Pytania o ewentualne pogorszenie się light bleed oraz doświadczenia innych użytkowników pozostają otwarte.
REKLAMA