Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nc+ na karte - klopot z nc+

26 Kwi 2019 16:16 423 11
  • Poziom 8  
    Witam. Mieszkam w Hiszpanii (Alicante) i nie mogę ustawić anteny sat do odbioru nc+ na kartę ,posiadam dekoder 2850 st,czasza 60.ten zestaw w tym miejscu działał(nie było tvp 1) ale podczas deszczu zanikał sygnał,wiec postanowiłem go trochę poprawić i wszystko szlag trafił .teraz kręcę antena w poziomie,w każdym położeniu zmieniam kont nachylenia oraz położenie konwertera i nic.zmieniam transpondery i jak na którymś złapie hot Birda gdzie jest silą i jakość powyżej 60% to i tak żadnego programu nie odbieram. co mogę jeszcze zrobić samodzielnie by odzyskać telewizje zanim zawołam technika.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Kup talerz 90 centymetrów.
  • Poziom 8  
    zakup większej anteny jak na razie musi poczekać z powodów finansowych, a ja chciał bym wrócić do tego co miałem tylko nie bardzo wiem jak ,taki zemnie ekspert od anten.
  • Poziom 19  
    Gdyby się udało jednocześnie ruszać anteną i patrzeć w telewizor i w dekoderze włączyć poziom sygnału to może by się udało sprawdzić kabel i wtyki na kablu i czy jest napięcie na konwerterze.
  • Poziom 8  
    dokładnie tak jest ze patrze w telewizor i ruszam antena (mam taka możliwość),w dekoderze mam włączony miernik sygnału kory pokazuje sile bez jakości ale jak zmieniam transpondery to na na niektórych mam i sile i jakość rzędu 50% tylko ze tonie przekalada się na odbiór programów
  • Poziom 8  
    u sąsiadów podpatrzeć się nie da bo z krajów arabskich a antena kręcę w w poziomie po milimetrze.w każdej pozycji robię góra dol,obracam tez konwerterem i nic.tez tak myślałem ze to nie ten satelita (i być możne tak jest nadal) tylko dlaczego jak zmieniam transpondery to łapie mi satelitę,daje wysoką sile i jakość na poziomie 50-55%
  • Poziom 19  
    Częstotliwości transponderów mogą się powtarzać na satelitach może przywrócić ustawienia fabryczne.
  • Poziom 8  
    już przywracałem ustawienia fabryczne i nic
  • Poziom 8  
    Ustawiłem antenę na hot Birda (tak mi się wydaje), używając ekranu do ustawiania anten w moim dekoderze ustawiłem wszystko tak jak napisano w instrukcji wyregulowałem,pokazuje ze satelita odbiera sygnał ,siłę i jakość,podregulowałem do optymalnych wartości (jakość na poziomie 60-65%) a i tak nie mam programów polskich,w związku z tym mam pytanie czy mój dekoder( ITI 2850 st)pokazuje ze odbiera sygnał z hot Birda a w rzeczywistości jest to astra?czy taka sytuacja jest możliwa?
  • Poziom 15  
    sdd napisał:
    Nie tylko Hotbird i Astra krążą wokół Ziemi.

Przed Kopernikiem to nawet słońce. :D