Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y50-70 nie włącza się.

10 Maj 2019 19:37 423 4
  • Poziom 7  
    Witam.
    Problem z laptopem marki Lenovo Y50-70.
    Od kilku dni borykam się z problemem włączenia laptopa.
    Każda próba uruchomienia kończy się prawie tak samo.
    Przyciskam POWER i... kontrolka zasilania bateryjnego świeci, kontrolka zasilania sieciowego świeci.
    Słychać pracę wentylatora oraz widać podświetlenie klawiatury, to by było na tyle.
    Kilka razy udało mi się go uruchomić wyciągając zasilacz i wkładając.
    Zasilacz sprawny (sprawdzany na innym kompie, bateria również.
    Reset CMOS nic nie daje.
    Komputer nie był ani zalany ani nie przeszedł żadnego uszkodzenia mechanicznego.
    Z początku myślałem że to inwerter który podświetla monitor jednak prosty test czyli latarka i świecenie w ekran nie ukazuje pulpitu.
    Komputer powinien odpalić się w ciągu max 20 sekund ponieważ siedzi w nim ssd i zawsze był gotów po 14 sekundach.
    Jakieś pomysły drodzy użytkownicy elektroda.pl ?
  • Poziom 10  
    Podłącz zewnętrzny monitor do laptopa przez HDMI, jak będzie na nim obraz to prawdopodobnie grafika uszkodzona lub taśma do matrycy, a jak żaden obraz się nie pojawi to prawdopodobnie matryca jest uszkodzona.
  • Poziom 7  
    Po podłączeniu przez HDMI pod TV obraz się wyświetla ale tylko jak komputer jakimś cudem się normalnie uruchomi.
    Podczas drugiej próby komputer nie wyświetlał żadnego obrazu i tak samo na TV ( po restarcie systemu).
  • Poziom 10  
    A wchodziłeś do BIOSa? W tym modelu to będzie chyba ten mały przycisk koło POWERa. Przytrzymaj ten klawisz troszkę dłużej, czy cokolwiek ma ekranie się pojawia?
    A czy widać w ogóle znak LENOVO na starcie po naciśnięciu guzika POWER, bo z pierwszego postu wnioskuję, że laptop startuje, migają kontrolki załącza się wiatrak, jeśli nic nie widać to ja bym obstawiał uszkodzenie grafiki, jeśli jednak widać opcje BIOSU lub znaczek LENOVO a potem obraz robi się czarny to może coś z systemem. Jakaś aktualizacja coś popsuła czy coś?
  • Poziom 7  
    Z podpowiedzi kolegi wynika że matryca jest do wymiany. Posiadam ubezpieczenie mieszkania w którym mam pakiet naprawy sprzętu, także zgłosiłem naprawę i niech wielcy w świecie komputerów się tym zajmą. Jak tylko wróci z serwisu napiszę co było przyczyną i zakończę temat oczywiście dziękując za wszystkie pomocne posty.