Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MacBook A1466 - Laptop nie chce się uruchomić poza "trybem bezpiecznym"

10 Maj 2019 22:13 150 8
  • Poziom 5  
    Witam, mam problem z MacBookiem. Przy normalnym uruchamianiu widać tylko kursor myszki i różne plamki na ekranie. Ładuje się, widać logo Apple. Następnie wyświetla się tylko czarny ekran i kursor myszy. Laptop działa, słychać wszystkie poprawne dźwięki lecz nic, oprócz kursora nie widać.
    Kiedy MB zostaje uruchomiony w trybie bezpiecznym, uruchamia się prawidłowo, wszystko widać.
    System został wymazany i zainstalowany na nowo, niestety bez skutku.
    PRAM i SMC Reset nie pomogły.

Gdzie dalej szukać problemu?
    Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Odłącz wszystkie urządzenia peryferyjne. Podłącz zasilacz i uruchom komputer. Natychmiast po gongu naciśnij i przytrzymaj "D". Uruchomi się AHT (apple hardware test) i zobacz co w trawie piszczy po stronie sprzętowej.
  • Poziom 5  
    "Nie znalezionio problemów" :-(MacBook A1466 - Laptop nie chce się uruchomić poza "trybem bezpiecznym"
  • Poziom 43  
    Jak plamki na ekranie w normalnym trybie, to może być grafika.
  • Poziom 5  
    artaa napisał:
    Jak plamki na ekranie w normalnym trybie, to może być grafika.

oprócz plamek normalnie widać czyściutki kursor więc to raczej nie grafika. Poza tym, w innych trybach wszystko wyświetla elegancko.
  • Poziom 43  
    Możesz tak myśleć...
    ale grafika jest do sprawdzenia ;-)
  • Poziom 37  
    Poza tym jak instalujesz system od nowa? Narzędziem z komputera czy świerzy system z nośnika instalacyjnego (pendrive)?
  • Poziom 5  
    gabik001 napisał:
    Poza tym jak instalujesz system od nowa? Narzędziem z komputera czy świerzy system z nośnika instalacyjnego (pendrive)?

Na początku narzędziem z komputera, potem świeży system wrzucony na pendrive-a a na końcu z serwerów Apple tak jak doradzili w supporcie przez telefon.
    Próbowałem uruchomić Kali Linuxa i staje również w momencie uruchamiania systemu.
  • Poziom 37  
    Grafika jak kolega pisze mogłaby być jak również przyjrzał bym się dyskowi twardemu. W iSprzętach źle działający dysk potrafi płatać figle i tego tak gołym okiem nie widać. Miałem przypadek w iMac'u że felerny hdd powodował świrowanie wifi.