Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Apple/Macbook AIR/1466 - Brak dźwięku i wentylatory na maxa.

11 Maj 2019 12:53 246 1
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich, mam problem z macbook air 1466.
    Sprzęt był zalany, z tego co wiem, został włożony do ryżu :), co potwierdzając jego ziarenka pod pokrywą.
    Odkręciłem pokrywę, wyczyściłem z ryżu. Sprawdziłem czy widać ciecz na zewnątrz ale nie było nic.
    Laptop normalnie reagował, poza tym że przyciski ciężko chodziły.
    Podłączyłem ładowarkę i laptop się ładował, odpalił, dźwięk normalnie był.
    Jednak bałem się że może być problem później, więc odłączyłem zasilacz, odłączyłem baterię, potem rozkręciłem całego mac-a, sprawdziłem czy nie ma śladów cieczy na płycie, nigdzie nic nie było.
    Spryskałem wyciągniętą klawiaturę izopropanolem wydmuchałem sprężonym powietrzem, zostawiłem na 12 godzin, może więcej.
    Poskładałem sprzęt na końcu podłączyłem baterię, sprzęt się odpalił ale niestety już wentylator chodzi na maksa i brak dźwięku.
    Próbowałem już reset SMC klawiszami, reset PRAM.
    Wykonałem test D - wynik poniżej.
    Czy macie jeszcze jakieś pomysły, może znacie jakiś sposób na zdiagnozowanie układu SMC pewne ?? Bo mam przeczucie że to nie wina zalania a jedynie zwiesił się ale w dziwny sposób nie działa reset.
    Apple/Macbook AIR/1466 - Brak dźwięku i wentylatory na maxa.

Proszę o pomoc, może ktoś zna jakiś sposób na inny reset lub jak się upewnić czy na 100% jest uszkodzony układ SMC.
    Pytanie też ile kosztuje wymiana układu, czy można to gdzieś w rozsądnych pieniądzach zrobić.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Edit:
    Więc tak układ SMC sprawny, okazało się po ponownym rozebraniu maca że uszkodzona jest jedna taśma. Foto poniżej, niestety nie wiem za co ona odpowiada, w manual-u nie ma opisu od czego są te dwie dziurki i ta taśma.
    Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie mogę to kupić, jaki jest koszt itd... ale najbardziej mnie interesuje za co ona odpowiada.
    Po odłączeniu tej taśmy, wszystko chodzi normalnie, dźwięk i wentylator.
    Apple/Macbook AIR/1466 - Brak dźwięku i wentylatory na maxa. Apple/Macbook AIR/1466 - Brak dźwięku i wentylatory na maxa. Apple/Macbook AIR/1466 - Brak dźwięku i wentylatory na maxa.
    Edit 2:
    Już ogarnięte to jest mikrofon, można zamykać, część już kupiona.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Jak w poście, ponowne sprawdzenie podzespołów pozwoliło znaleźć uszkodzoną taśmę mikrofonu.
    Część zamówiona.