Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić miniwieza, niezawodna do przedszkola, 800zł ?

30 Maj 2019 17:27 120 3
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,

chcielibyśmy kupić mini/mikro-wieżę do przedszkola.

1) Zależy nam aby był niezawodny! aby się nie psuła.
    2) Mamy budżet 700-800zl
    3) Musi być nowa
    4) Pomieszczenia dzieci chyba 5m x 5m
    5) Na pewno: CD/CD MP3/USB/Radio
    6) Byłoby dobrze aby można było ją w miarę prosto przenosić pomiędzy salami.
    7) Dźwięk sensowny ale to nie ma być sprzęt dla audiofilów.
    8) Być może powinna być nakładana metalowa siateczka lub tkanina na głośniki - nie pamiętam jak się nazywa.
    Opcjonalnie:
    a) W przedszkolu jest rzutnik i komputer - dlatego raczej powinna mieć wejście liniowe
    b) FLAC? Nie wiem czy jest potrzebny
    c) bluetooth - obecnie niepotrzebny, ale mogę się mylić w tej sprawie
    d) HDMI i toslink - w tej chwili niepotrzebne, w przyszłości ?

Kolega zaoferował nam taniej LG CM2760 - czy to jest niezawodny sprzęt?

Z góry dziękuję za pomoc, Mariusz
  • Poziom 20  
    W życiu! Po co do przedszkola Wieża Hi-Fi skoro to ma być sprzęt przenośny. Rozumiem...śpiewanki, poranny krąg i odtwarzanie z płytki kołysanek do ciszy poobiedniej albo lekcji audio np języka angielskiego. W zupełności wystarczy PHILIPS AZ783...o ile jeszcze można kupić nowy. Wieży Się Nie Przenosi!!!! Chyba że przy przeprowadzce ;-)
    pozdrawiam
    były pracownik przedszkola
  • Poziom 43  
    1. Z tym będzie problem. Postarzanie produktu...
    6. W takim wypadku coś niewielkiego, ew. bumbox/jamnik jak kolega wyżej podpowiada. Miniwieża, zwłaszcza z solidnymi kolumienkami, będzie ciężkawa, ale dwie osoby lud dwa kursy i jest przeniesiona. Łatwiejszy do przeniesienia będzie bumbox/jamnik ale tu będzie gorsza jakość dźwięku - która z kolei - jeśli nie są to jakieś wyśrubowane zadania - będzie wystarczająca.
    7. I tu się pojawia pytanie - do czego to ma służyć? Jak ma być głośne, radzę przetestować - dzieci w wieku przedszkolnym niejeden dobry sprzęt zagłuszą. Do audiofilstwa daleko z tym budżetem ale teraz kolejne pytanie - co z jakością dźwięku? To ma być do muzyki (w celach edukacyjnych, potańcówa czy jeszcze coś innego)? Do odtwarzania lektorów? Do jakichś zadań specjalnych typu odtwarzanie określonych dźwięków (nie wiem, np: dla dzieci ze specyficznymi potrzebami)? W tej klasie można spotkać głośny sprzęt, ładnie grający, nastawiony na niewielkie imprezy z techno łupaniem - różnie.
    8. To się nazywa maskownica. Po prostu wybrać z mocną maskownicą.
    a) Wejściem liniowym załatwiasz wszystko - podłączysz telefon, komputer, TV a kable nie kosztują milionów.
    b) FLAC - bajer, jak ma MP3 i wejście liniowe to nie wiem czy jest sens. Jak macie coś na FLAC to dajcie informatykowi niech zrobi MP3 albo zrzucić na komputer i odtwarzać z laptopa. Jak jest to jest ale lepiej wydać $$$ na coś co gra ładniej.
    c) Jak wyżej - można podłączyć telefon bezprzewodowo - czy jest to lub będzie Wam potrzebne? Na pewno może być problematyczne i okazać się, że coś nie działa...
    d) I to samo - HDMI ma sens we wzmacniaczu kina domowego (cyfrowy obraz i dźwięk) a nie w przenośnym sprzęcie audio/miniwieży. Nie wiem czy są w ogóle takie, ale jeśli mają to lepiej wydać $$$ na coś co ładniej gra niż płacić za zbyteczne HDMI. Toslink - tak samo. Jeśli nie macie sprzętu który ma wyjście cyfrowe i musi być tak podłączony to całkowicie zbyteczny dodatek podnoszący cenę.

Co do LG CM2760:
    1. Brak odtwarzacza płyt. Pytanie czy na pewno musi być? Ma wejście na pendrive, więc można zrzuć muzykę z płyt do MP3 i na pamięć przenośną...
    2. Brak maskownic na głośniki. Czy jest wymagana? To zależy od inwencji twórczej dzieciaków i ich dostępu do głośników.
    3. Brak wejścia na zewnętrzną antenę FM (jak macie słaby zasięg to z radiem może być różnie).
    4. Brak wyjścia słuchawkowego - nie wiem czy będzie potrzebne ale lepiej wiedzieć że słuchawek nie da się tu podłączyć.
    Za to:
    1. Kolumny wyglądają solidnie - to może łanie grać, jak na tą klasę sprzętu oczywiście. A czy gra to nie wiem, w opiniach ludzie sobie chwalą.
    2. W specyfikacji pisze, że ma wejście liniowe ale nie ma zdjęcia tyłu, żeby to potwierdzić. Zakładam, że jest.
    3. Ma bluetooth.
    Co do trwałości - nie wiem. Pewnie wszystkie są porównywalne.
  • Poziom 10  
    Dzień dobry,

Okazało się, że tak jak mi też radzicie w przedszkolu jest "przenośny dobrze grający boombox z wyjściem audio mini-jack i gniazdem USB".
    BARDZO DZIĘKUJĘ WAM ZA KONSTRUKTYWNE PODPOWIEDZI!

EDYTOWANE: 1) LG CM2760 ma płyty CD. 2) Nie jestem audiofilem ale jak dla mnie gra bardzo ładnie, zwłaszcza basy. Wysokich chyba jest mniej ale bardzo mi się spodobał. 3) Jest wejście liniowe od przodu (prawy dolny róg) - sprawdzaliśmy sygnałem słuchawkowym z tel. komórkowego.

Pozdrawiam, Mariusz