Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirus? Uruchamia się usługa dokładnie co 1 minutę. UI0Detect.exe

01 Cze 2019 10:14 114 7
  • Poziom 2  
    Witam,

czy bylibyście w stanie mi pomóc ustalić, jaka usługa uruchamia mi się dokładnie w interwale 60 sekund, wyskakuje na ok. 0.1s na pasku zadań po czym znika, ludzkie oko może jedynie zarejestrować że coś wyskakuje ale nie ma możliwości abym zobaczył dokładnie co to jest. Próbowałem uchwycić printscreen ale bez powodzenia, nagrałem filmik i zrobiłem stopklatkę - załączam zrzut.

Bardzo mnie to denerwuje podejrzewam że to jakiś malware czy inny syf, może coś wykopuje u mnie bitcoin. Jeśli potrzebne są jakieś logi, chętnie je wrzucę.

Dziękuję serdecznie!
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Zamiesc w zalaczniku logi z FRST, ze skanowania (addition.txt oraz frst.txt).
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    W logach widac:
    Error: (05/28/2019 10:17:18 AM) (Source: Protexis Licensing Service) (EventID: 49) (User: )
    Description: Failed to Release Mutex
    Error ID = Returned Error 1

Zatrzymaj i wylacz usluge Protexis Licensing Service i sprawdz czy to ona powoduje problem.

Jednak watpie zeby to byla usluga, dlatego lepiej uzyj Process Explorer ze strony MS i sprawdzic jaki proces jest aktywny w chwili pojawienia sie programu na pasku.
  • Poziom 2  
    W logu ten wpis protexis jest widoczny z 28.05,wyłączyłem ją już wcześniej bo podejrzewałem że to właśnie to ale jednak nie. Nie wiem czy da radę zauważyć jaka usługa jest aktywna w chwili pojawienia się zdarzenia bo trwa ono naprawdę krótko ok. 0.1 sekundy.
  • Pomocny post

Poziom 38  
    Odinstaluj po wykonianiu fixlist:
    Pacote de Idiomas do Microsoft Visual Studio Tools for Applications 2012 x64 Hosting Support - PTB
    Pacote de Idiomas do Microsoft Visual Studio Tools for Applications 2012 x86 Hosting Support - PTB
    SafeZone Stable 3.55.2393.596
    Языковой пакет для поддержки размещения набора средств Microsoft Visual Studio Tools для работы с приложениями 2012 (x64) - RUS
    Языковой пакет для поддержки размещения набора средств Microsoft Visual Studio Tools для работы с приложениями 2012 (x86) - RUS

Skopiuj i wklej do notatnika:

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST w tym samym folderze.
    Uruchom FRST i kliknij w Napraw.

Przeprowadź optymalizację systemu:
    https://www.youtube.com/watch?v=KMveDrotZVY - wyłącz cały autostart (programy oraz usługi, ale po zaznaczeniu opcji "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft"), sprawdź, czy problem nadal będzie występował.
    Jeśli tak, to sprawdź, czy występuje też w trybie awaryjnym.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    @Cebulaki w PE proces bedzie podswietlony, wiec zobaczysz.
  • Poziom 2  
    @Kolobos bardzo dziękuję na naprowadzenie mnie, rzeczywiście użyłem Process Explorer, został podświetlony proces UI0Detect.exe (załączam zrzut). Następnie sprawdziłem dziennik zdarzeń a tam dokładnie co 60 sekund ten sam wpis:

"Żądanie uwagi zostało wysłane przez urządzenie lub program. Urządzenie lub aplikacja: C:\Program Files (x86)\T-Mobile\InternetManager_H\UpdateDog\RunLiveUpd.exe. Tytuł komunikatu: C:\Program Files (x86)\T-Mobile\InternetManager_H\UpdateDog\RunLiveUpd.exe."

Jest to aplikacja do internetu mobilnego z T-Mobile, zainstalowana pewnie z 1 rok albo i 2 lata na komputerze, nigdy nie powodowała problemów aż do teraz. Po odinstalowaniu problem ustąpił. Dziękuję serdecznie za pomoc.

Dziękuję również @Tomequ123 zastosowałem się i jestem wdzięczny za przygotowanie fixlist, piona i dziękuję.