logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak odblokować radio Clarion PU-1587-A bez programatora?

gregko 14 Wrz 2005 08:58 8039 9
REKLAMA
  • #1 1816707
    gregko
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Czy wiecie jak to radyjko odblokować bez programatora? Kumpel wpisał kilka razy zły kod. Teraz ma dobry kod ale radio nic już nie przyjmuje. Model na obudowie zamazany model 96 314 06. Na płytce za przednim panelem jest chip Sanyo LC75854. Nie widać żadnych zworek.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 1816799
    SlaweK
    Poziom 43  
    Posty: 11964
    Pomógł: 917
    Ocena: 913
    O ile nie zablokowaliście go jeszcze na amen to włączenie do zasilania i zostawienie go włączonego na kilkanaście godzin powinno jeszcze pomóc.

    SławeK
  • #3 1817788
    gregko
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Właśnie tak najpierw zrobiliśmy, radio było włączone (podtrzymanie i power na ON) przez 2 godziny. Myślałem, że jak w Fordzie, kreski zaczną mrugać i będzie można wpisać kod. Niestety kreski nie mrugają (świeci się cały czas 6 kresek). Nie wiem czy gościowi wystarczy akumulatora na 10 godzin, bo radio po 2 godzinach było całkiem ciepłe - pewnie bierze więcej prądu niż samo podtrzymanie. Ale możemy jeszcze spróbować na jakimś prostowniku z akumulatorem.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 1818058
    junak
    Poziom 17  
    Posty: 314
    Pomógł: 9
    Ocena: 37
    trzeba użyć przycisku "band" ,ale nie pamiętam czy podczas włączania ,czy po włączeniu.
  • Pomocny post
    #5 1819260
    ikar55
    Spec od car audio
    Posty: 1558
    Pomógł: 269
    Ocena: 340
    Po włączeniu przytrzymać BAND 6 sek. Powinno puścić.
  • Pomocny post
    #6 1819458
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #7 1820205
    gregko
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Dzięki, spróbujemy potrzymać Band i włączyć. Jak nie pomoże to po włączeniu potrzymamy band. Może nie zablokuje się bardziej.
  • REKLAMA
  • #8 1835313
    gregko
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Wielkie dzięki wszystkim za zainteresowanie. Pomogło, radio nie było całkiem zablokowane, po przytrzymaniu Band i włączeniu odpaliło.
    Teraz przydała by się jakaś instrukcja obsługi, bo w necie nic nie można znaleźć.
  • #9 14163497
    Autorol
    Poziom 16  
    Posty: 307
    Pomógł: 1
    Ocena: 50
    Mam po latach ten sam problem, radio się włancza przyciskndiem ON+BND ale gra pare minut i się wyłancza, po włączeniu na ON swiecą 4 kreski, radio 12godzin włączone pod napięciem początek Bin wygląda tak: AA AA 34 65 03 00 55 55 FF FF .... Moze licznik błądów blokuje mozliwość wpisania kodu, z drugiej strony dlaczego radio sią właancza bez kodu i gra na chwilę?

    Moderowany przez damiancz:

    3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

  • #10 14164170
    emik
    Poziom 34  
    Posty: 1921
    Pomógł: 303
    Ocena: 651
    Popraw na AA AA 34 65 00 01 55 55 będziesz mógł wpisać kod od razu. Kod chyba znasz. To normalne że to radio włączone przyciskiem Band gra kilka minut.

Podsumowanie tematu

✨ Radio samochodowe Clarion PU-1587-A zablokowało się po wielokrotnym wpisaniu błędnego kodu. Model na obudowie jest zamazany, na płytce znajduje się układ Sanyo LC75854. Próby odblokowania bez programatora obejmowały długie podtrzymanie zasilania (kilka godzin), jednak radio nie reagowało na wpisanie kodu, wyświetlając stale 6 kresek. Rozwiązaniem okazało się przytrzymanie przycisku BAND podczas włączania radia (przez około 6 sekund), co spowodowało odblokowanie urządzenia i możliwość wpisania poprawnego kodu. W niektórych przypadkach radio po włączeniu przyciskiem ON+BAND grało kilka minut, a następnie się wyłączało, co może wskazywać na licznik błędów blokujący wpis kodu. Modyfikacja pamięci EEPROM (np. zmiana określonych bajtów) może umożliwić natychmiastowe wpisanie kodu. Brak dostępnej instrukcji obsługi w internecie utrudnia samodzielne odblokowanie.
Podsumowanie AI na podstawie dyskusji. Może zawierać błędy.
REKLAMA