Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung J4 - zbity wyświetlacz jak zgrać kontakty

18 Cze 2019 00:11 216 11
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem z w/w telefonem. Zbił się wyświetlacz, jest cały czarny. Czy jest możliwość odzyskania kontaktów? Telefon jest włączony cały czas. Brak kopii w google itp :(
  • Poziom 31  
    Witam
    jarosz19 napisał:
    Czy jest możliwość odzyskania kontaktów? Telefon jest włączony cały czas.
    Można spróbować podłączyć adapter MHL który łączy telefon przez gniazdo mikroUSB z telewizorem kablem HDMI.
    Problemem wówczas będzie gdy nawet wyświetli się obraz telefonu na telewizorze jak sterować menu.
    Jeżeli nie uszkodził się dotyk to może mimo czarnego LCD będzie ekran reagował co zobaczy się na TV.
    Nie próbowałem tego ale może się uda.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    niestety ten model nie obsługuje MHL
  • Poziom 21  
    antek1cza napisał:
    Można spróbować podłączyć adapter MHL który łączy telefon przez gniazdo mikroUSB z telewizorem kablem HDMI.
    Bez dotyku i tak to by nic nie dało.

Podłącz telefon do komputera z uruchomionym smart switch i zrób back up. Jeśli wcześniej łączyłeś sie z tym komputerem, telefon nie zarząda pozwolenia na połączenie i wtedy zgrasz sobie kontakty na inny telefon lub odczytasz z pliku w folderze z backupem.
  • Poziom 31  
    gathor10 napisał:
    Bez dotyku i tak to by nic nie dało.
    Przecież napisałem o tym
    antek1cza napisał:
    Jeżeli nie uszkodził się dotyk to może mimo czarnego LCD będzie ekran reagował co zobaczy się na TV.

gathor10 napisał:
    Jeśli wcześniej łączyłeś sie z tym komputerem, telefon nie zarząda pozwolenia na połączenie
    Jak będzie chciał aby go odblokować , też można to zrobić tylko jest z tym trochę zabawy.
  • Poziom 9  
    tino2003 napisał:
    Kupić wyświetlacz, zgrać kontakty i go odesłać jako zwrot.

Brawo ty..... dla mnie to mocno januszowe zachowanie.
  • Poziom 9  
    Postaw się w sytuacji sprzedawcy owego wyświetlacza, złożysz zamówienie, on je skompletuje, wystawi paragon/fv, wyśle, później otrzyma zwrot, więc będzie musiał sprawdzić poprawność działania produktu, zrobić korektę paragonu/fv, zwrócić Ci kasę, ( a gdyby była sytuacja że ma ostatnią sztukę, już nie sprzeda jej konsumentowi który chce uczciwie kupić i użyć do naprawy) bo ktoś ma kaprys kupić w takim celu wyświetlacz aby użyć go dla własnej korzyści nie zważając na czyjąś pracę. No dla mnie to jak nic januszostwo .
    tino2003 napisał:
    Konsument ma prawo zwrotu więc gdzie tu widzisz Januszowanie?

Tak ma prawo ale wedle prawa winno się zwracać nie używane rzeczy, a jak nazwiesz wykorzystanie tego LCD do zgrania danych ? folia się gdzieś zadrze i towar już nie będzie dobrze wyglądać. Nie jestem sprzedawcą, wręcz przeciwnie także jestem konsumentem i wkurza mnie takie podejście do sprawy. Kombinatorstwo pierwsza klasa. Ludzie szanujmy się nawzajem, nie myślmy tylko o sobie.
  • Admin grupy GSM
    Mało wiesz a dużo piszesz.
    Osoby które prowadzą serwisy co jakiś czas mają mało popularny LCD do wymiany i takie rozwiązania, że kupują a potem zwracają są stosowane bardzo często.
    Zamawiasz LCD za 500zl podpinasz na próbę i jak działa płyta to zostaje a jak nie to właśnie masz możliwość zwrotu.
    Wpiecie LCD nie powoduje, żadnych śladów używania.
  • Poziom 10  
    Kupiłem wyświetlacz i sam wymieniłem więc po temacie.