Witam, mam problem z forticlient. Od jakiegoś czasu po połączeniu do vpn, (fortigate 30e), blokowany jest dostęp do sieci lokalnej oraz internetu, zostaje tylko połączenie lokalne po stronie sieci do której się łącze.
Dodam, że ostatnio nic nie było zmieniane w konfiguracji fg.
Na pewno? Nie znam akurat Fortigate'a, ale zwykle w samym urządzeniu konfiguruje się parametry klienta instalowanego u użytkownika. Ta konfiguracja jest wysyłana do klienta. A w tym wypadku routingi. Administrator definiuje, jaki ruch gdzie ma być wysłany. Taka konfiguracja, jak u ciebie, ma sens o tyle, że po połączeniu z siecią firmową, cały ruch jest analizowany i zabezpieczany przez UTM a nie lokalnie - nie ma jakichś połączeń "na boku". W końcu to sieć firmy ma być chroniona. To powinno się dać zmienić ale raczej w UTM Fortigate, a nie w kliencie. Ten jest zwykle zablokowany dla przeciętnego użytkownika, aby nic nie grzebał.
Zobacz tę instrukcję - w punkcie czasowym 3:39 (wyłączenie Split tunel)
https://www.youtube.com/watch?v=Th1lUdVb4As