Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens Gigaset 2000c -nie włącza się

15 Sep 2005 15:43 2222 15
 • Level 17  
  Witam!
  Mam problem odnośnie słuchawki Gigaset 2000c,otóż w pewnym momencie poprostu przestała działać.Siedziała sobie w ładowarce i poźniej już się nie podniosła. Moje podejrzenia padły na bezpiecznik-brak przejścia (o ile to bezpiecznik-załącznik) może za wysokie napięcie poszło i sie skopcił.
 • Level 32  
  Zrób mniejszą fotkę lub umieść tylko jego wycinek , bo pomimo , że Koledzy zaglądają to tego postu , to nikt nie chce "płacić" punktami za obejrzenie Twego zdjęcia .

  Pzdr.
 • Helpful for users
  Bezpiecznik łatwo jest zlokalizować, gdyż jest on blisko styków akumulatorków. Czasami jest na nim napis np. 1000 (czyli 1A) lub nie ma na nim napisu. Ten bez napisu jest jakby z pleksi i w środku jest słabo widoczna cienka ścieżka. Jaki by nie był to musi mieć przejście. Możesz zmostkować na próbę bardzo cienkim przewodem, chociaż ja nigdy osobiście tego nie robię bo zawsze gdzieś wygrzebię taki bezpiecznik od jakiegoś dawcy.
 • Level 17  
  Tak jak mówi Zybex jest tam biały bezpiecznik z napisem 1000.Dziś postaram się gdzieśgo zdobyć i zobaczymy czy to on padł(przejścia nie ma).
  Zmniejszony obrazek w załączniku.
 • Helpful for users
  To jest własnie on. Możesz podstawić inny, aby tylko miał 1A i się zmieścił. Przykładowo w magnetowidach są miniaturowe bezpieczniki. Wystarczy dolutować krótki kabelki i przyłaczyć nawet do tego uszkodzonego równolegle. Następnie umiejscowić go tak aby nie przeszkadzał. Kiedyś nawet w jakimś aparacie wstawiłem ten szklany i po zaizolowaniu go, też go gdzieś upchałem.
 • Level 32  
  Przed podłączeniem zasilania , upewnij się , że nie ma zwarcia - zmierz pomiędzy stykami plusa i minusa zasilania .

  Pzdr.
 • Helpful for users
  Najwyżej poleci bezpiecznik. Ja osobiście po takich awariach nie miałem juz innych problemów. Można podłaczyć zamiast bezpiecznika amperomierz (multimetr) ale nie ma co kombinować, na pewno ruszy bez problemu.
 • Level 17  
  Kurcze w żadnym elektroniq nie dostałem bezpiecznika.Zrobiłem w następujący sposób rozbiłem topikowy bezpiecznik jedno amperowy i przylutowałem kabelek.Teraz czekam na baterie żeby go odpalić.
 • Helpful for users
  Odpalić możesz na zwykłych bateriach "paluszkach" 1,5V pod warunkiem, że nie będziesz kładł takiej słuchawki do ładowania na bazę.
 • Level 17  
  Niestety nie pomogło zwatowanie bezpiecznika.Baterie w pełni naładowane zgodne z zalecanymi przez producenta włożone odpowiednio i nic. Musiało coś jeszcze pójść.Na płytce nic nie widać żadnych spalonych elementów charakterystycznego zapachu, kompletnie nic.
 • Helpful for users
  Właśnie dwa dni tem dostałem do naprawy Gigaseta 2000 Comfort. Ktoś dostał go "w prezencie" z Niemiec. Objaw był identyczny, zero reakcji. Ktoś już przede mna go rozbierał, bo ledwo się trzymał kupy. Zaczepy pourywane. Podejrzewałem bezpiecznik na 100%, jednak o dziwo jak go zmierzyłem był dobry. Postanowiłem wypróbować go bez obudowy i podłaczyłem za pomocą krokodylków napięcie rzędu 2,5V-3,0V z zasilacza stabilizowanego. Próba okazała się pozytywna. Słuchawka zadziałała. Co się okazało, otóż jeden ze styków baterii (plusowy) był nieco zaśniedziały. Gdy podłączałem krokodylki to inaczej były podpięte i dlatego wszystko było ok. Wyczyściłem więc ten styk i złożyłem słuchawkę. Niestety po zamknięcie obudowy nie dała się znowu włączyć. Przyjrzałem sie wtedy klapce zamykającej baterie (akumulatorki). Ona także miała śniedź na stykach. Dopiero po ich wyczyszczeniu słuchawka wreszczie działa. I pomyśleć, że jakiś Niemiec nie mógł tego naprawić i w dodatku połamał zaczepy.
 • Level 17  
  W moim przypadku jest to coś innego podałem napięcie na styki i nic.Zaczelem szukać (dotykać) poruszyłem małym(tranzystorkiem) i włączyło się podświetlenie, później przez przypadek dotknęłem końcówki plusa z odnogą tranzystorka i zaczął mi sie bezpiecznik nagrzewać(drucik). Myślę że wina jest po stronie tego tranzystorka i czegoś jeszcze ,tylko czego? Schematu też nigdzie nie ma,z częściami też krucho.
 • Helpful for users
  Piszesz, że poruszyłeś małym tranzystorkiem i włączyło się podświetlenie. Z tego co wiem, to tranzystory są typu SMD i nie bardzo mozna nimi poruszać. Natomiast gdy zrobiłeś zwarcie do plusa to być może zwarłeś na krótko zasilanie i dlatego zaczął się nagrzewać ten bezpiecznik. To nie musiało niczego dodatkowo zepsuć. Osobiście szukałbym uszkodzenia w kierunku tego (niby) tranzystora. Może jednak ktoś wrzuci tu schemat takiej słuchawki. To z pewnością ułatwiłoby poszukiwania.
 • Level 32  
  Zybex , a komu , z piszących w TYM poście , pomógłby schemat ? ... Hmmm ...

  Pzdr.
 • Phones specialist
  A schematu nie ma, nie było i nie bedzie..
  Tego typu usterki jak nie pomaga naprawa bezpiecznika,przelutowanie wątpliwych odprowadzeń,wymiana ewidentnie uwalonych tranzystorków, przylutowanie odpadnietych kondensatorków i oporników,ewentualnie wymiana układu kontroli ładowania i jeżeli to wszystko nie pomaga to uszkodzony jest """PROCESOR""""" .takie magiczne zaklecie jak nie wiadomo co naprawde jest.Czasami tak też i jest.
  Przy cenach na giełdach kupno nowej słuchawki załatwia sprawę,zwłaszcza że trafiają się za marne pieniądze modele marne mechanicznie i sprawne elektrycznie.
  Dla smakoszy -jeszcze kwarc i jego otoczenie ,takie małe kondesnatorki strojone laserowo i coś pod pokrywką części radiowej....
 • Level 17  
  Niestety nie udalo mi sie go naprawic. Poza bezpiecznikiem musialo cos jeszcze pojsc.Wygrzewanie tez nic nie pomoglo.Jedynie, to udalo mi sie podswietlenie uruchomic.Dziekuje wszystkim zainteresowanym i zamykam temat.