Witam, niedawno zakupiłem raspberry pi zero oraz 2 pady i akcesoria z pewnego sklepu elektronicznego, wgrałem na niego recalbox'a(system linux z graficzna nakładką oraz emulatorami różnych retro konsol) i gdy podłączam przez przejściówkę micro usb-usb pada to działa, lecz gdy do przejsciówki podłącze huba (tani 4 portowy chińczyk bez swojego zasilania) a do niego dwa pady to działa tylko jeden, a oba są sprawne, inne urządzenia, takie jak klawiatura tez nie działają w tym samym czasie, max jedno urządzenie.
Na początku myślałem że może to być problem z prądem na wyjsciu od raspberry, więc w prowizoryczny sposób pozbylem się zasilania z raspberry do huba ucinajac czarny i czerwony przewód i do tego dołączyłem osobne zasilanie, podłaczając do laptopa tak skonstruowany hub wszystko działało, a w raspberry nie działał zaden pad. I tu mam pytanie, czy huby usb działają w ogóle z raspberry pi, czy to po prostu ja robie coś źle? konieczne jest kupienie specjalnego układu nakładanego na malinkę? Próbowałem 2 rózne huby oraz podłączam kable w odpowiednie miejsca na urzadzeniu
Na początku myślałem że może to być problem z prądem na wyjsciu od raspberry, więc w prowizoryczny sposób pozbylem się zasilania z raspberry do huba ucinajac czarny i czerwony przewód i do tego dołączyłem osobne zasilanie, podłaczając do laptopa tak skonstruowany hub wszystko działało, a w raspberry nie działał zaden pad. I tu mam pytanie, czy huby usb działają w ogóle z raspberry pi, czy to po prostu ja robie coś źle? konieczne jest kupienie specjalnego układu nakładanego na malinkę? Próbowałem 2 rózne huby oraz podłączam kable w odpowiednie miejsca na urzadzeniu