Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

la-8241p Rev 1.00(A00) - programowanie za pomocą CH341A kości 25QH16 i 25Q32B

14 Lip 2019 19:40 228 6
  • Poziom 3  
    Cześć,

mój laptop Dell Inspiron 7520 z procesorem I7 odmówił posłuszeństwa. Sygnały dźwiękowe wskazują na uszkodzenie pamięci bios - chciałem zaznaczyć, że laptop potrafi się uruchomić 1 raz, na około 30 uruchomień. Próbowałem wgrać wtenczas aktualizację bios z poziomu Windowsa, ale przecież wtedy laptop musi się zrestartować i po zawodach.

Wsady posiadam i teraz kwestia ich zaprogramowania, ale nim zamówię ten programator za śmieszne pieniądze proszę o poradę. Chociaż jeśli jest jakiś inny, lepszy programator w cenie do 150 zł to z góry dzięki za informację.

Do sedna - będzie to moja druga przygoda w życiu z programowaniem kości bios. Rzutem na taśmę wypadło na CH341A, lecz on nie ma supportu dla moich kości. Przejrzałem też ich software i nie ma żadnej kości, ale w podobnym temacie kolega miał na liście EN25Q32B, a do kości EN25QH16 dostał zalecenie zaprogramować jako 25P16 - tej opcji w sofcie który ja mam również nie ma na liście 25P16. Czy w ogóle istnieje opcja zrobienia czegokolwiek tym programatorem z tymi kościami?
  • Spec od komputerów
    bodzio20 napisał:
    Rzutem na taśmę wypadło na CH341A, lecz on nie ma supportu dla moich kości.

Skąd takie info? W wersji softu od 1.34 wzwyż jest już możliwość programowania kości EN25QH16. Wersję 1.34 można znaleźć na elektrodzie.
  • Poziom 3  
    Ale co w przypadku drugiej kości? 25Q32B? Jej nie widzę nigdzie na liście.
  • Spec od komputerów
    A próbowałeś programować jako EN25Q32?
  • Poziom 35  
    Obie te kości masz w wersji 1.34 w zakładce Winbond z końcówką BV.
  • Poziom 3  
    Korzystam z programu ASProgrammer i jest tam o wiele więcej kości do wyboru, ale do sedna. Po podpięciu programatora do kości, wartości z odczytu wynoszą same "FF". Czyli jak dobrze rozumiem jest tak jakby "wyjedynkowana". Ponadto nie mogę jej wyczyścić, bo wyskakuje "Please check unprotect, and datasheet". Kiedy klikam, żeby sprawdzić jej wartości, to wyskakują znowu same litery "FF". Mam rozumieć, że kość padła?

Dla odmiany 25QH16 zaprogramowana bez problemu.
  • Poziom 3  
    A więc potrzebuję wsadu, bo z podobnego tematu po zaprogramowaniu kości jest problem z procesorem. Z tego co wiem, to chyba tamten wsad jest do I5, a ja potrzebuję do I7-3632QM + AMD grafika. Czy ktoś będzie z Was posiadał odpowiednie wsady do tego laptopa?