Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE32D5500 - Prośba o pomoc w programowaniu pamięci K9GAG08U0E

17 Lip 2019 11:59 453 12
 • Poziom 16  
  Dzień dobry. Posiadam programator VP-996, czy ktoś z kolegów mógłby pomóc w objaśnieniu jak tą pamięć zaprogramować. Programowałem różne pamięci ale niestety nigdy nand. Będę wdzięczny jeśli ktoś znajdzie chwilę czasu na pomoc w temacie. Z góry dziękuję.
 • Poziom 10  
  Hello
  przeczytaj instrukcję
 • Poziom 16  
  Cóż, instrukcję przeczytałem ale niestety nie da się np. skasować zawartości. Przeczyta zawartość, można edytować bufor z danymi, można go wypełnić FF ale po programowaniu zawartość jest dalej obecna.
 • Poziom 16  
  Tak, mogę ją wybrać przy wyborze pamięci do pracy w oknie select .
  Sczytuje jakąś zawartość ale na tym kończy się jej obsługiwanie.
  Zapisywałem bufor FF i potem programowanie, trwa to ok 15 minut , napisze , że prog OK i po ponownym sczytaniu pamięci zawartość bez zmian.
 • Poziom 16  
  tak , to samo, testowałem kilka układów z różnych telewizorów. Może pech, że wszystkie uszkodzone? Niestety MB z tych TV niesprawne i nie miałem możliwości sprawdzenia.
 • Poziom 24  
  Jak dobrze wybrałeś typ pomięci powinno się dać zaprogramować , lub kość jest uszkodzona.
  Spróbuj zrobić aktualizacje oprogramowania do tego programatora czasami to pomaga.
  http://www.weilei.com/dow.asp
 • Poziom 16  
  Witam. Z doświadczonymi serwisantami to przyjemnie porozmawiać. Bardzo dziękuję za pomoc, problem rozwiązany, VP-996 programuje te pamięci bez problemu, błędy były 2,po pierwsze uszkodzona kość pamięci i drugi błąd tym razem mój, przyzwyczajony do programowania biosów w lapkach za wszelką cenę chciałem zapisać kość FF i potem zaprogramować wsadem sczytanym ze sprawnego TV a tu Zonk, nie da się NAND zapisać FF-ami , po prostu ustawiłem erase/program i po chwili prog OK , po zalutowaniu kości TV pracuje . Jeszcze raz dziękuję kolegom za pomoc. Temat do zamknięcia.
 • Poziom 16  
  GanCegall, no to teraz zabiłeś mi klina. Coś muszę robić nie tak, próbowałem na tej kości , która po zaprogramowaniu działa w TV i wypełniając bufor zapisu FF po zaprogramowaniu zawartość poprzednia bez zmian, nie zapisał FF-ami. w takim razie mam następne pole do działania. Dzięki za pomoc. OK , zrozumiałem. Zapisujesz czysty bufor jako plik BIN i potem programujesz pamięć tym BIN-em.Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze. Pozdrawiam