Najprawdopodobniej była uszkodzona taśma łącząca płytę główną z matrycą. Po poruszaniu taśmą wyświetlił się obraz poprawnie na matrycy, ale po tym wystąpił problem mianowicie nie można wyłączyć z przycisku.
Taśma od matrycy została odpięta, testowałem sam dół netbooka:
- Na samej baterii po włączeniu z przycisku nie da się wyłączyć. Nie uruchamia się na zewnętrznym monitorze. W innych wariantach nie testowałem na monitorze ale raczej nie ma zmian.
- Bez baterii po podpięciu ładowarki sam się włącza nie da wyłączyć z przycisku
- po podpięciu do samej płyty głównej ładowarki też sam się włącza (z RAM lub bez ten sam efekt).
Taśma od matrycy została odpięta, testowałem sam dół netbooka:
- Na samej baterii po włączeniu z przycisku nie da się wyłączyć. Nie uruchamia się na zewnętrznym monitorze. W innych wariantach nie testowałem na monitorze ale raczej nie ma zmian.
- Bez baterii po podpięciu ładowarki sam się włącza nie da wyłączyć z przycisku
- po podpięciu do samej płyty głównej ładowarki też sam się włącza (z RAM lub bez ten sam efekt).