Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips NL9206AD-4 typ GC7833 - Stacja parowa chyba uszkodzona pompa

30 Lip 2019 21:36 273 5
  • Poziom 9  
    Dzień dobry, moja stacja parowa Philips Perfect Care Compact odmówiła posłuszeństwa. Objawy: od jakichś dwóch miesięcy leci coraz mniej pary, teraz byliśmy na wakacjach i żelazko stało nieużywane około 3 tygodni. Po tym czasie pary prawie nie ma, również funkcja automatycznego odkamieniania prawie nie działa, tzn. nie leci para. Słychać, ze pompa pracuje, ale jakoś inaczej, niż poprzednio. W funkcji TURBO zaczyna pracować szybciej, a potem wraca do wolniejszego terkotania. Rozebrałem całość, myślałem, że może to przez kamień, ale wszystkie przewody są czyste. Co robić? Szukać pompki i sobie wymienić? Czy to może coś w płytce sterującej (kompletnie się na tym nie znam)? Załączam zdjęcie pompki, może ktoś wie, gdzie to kupić. Dzięki.
    Philips NL9206AD-4 typ GC7833 - Stacja parowa chyba uszkodzona pompa
  • Poziom 9  
    Dobra, wymieniłem to małe niebieskie, a żelazko dalej nie pracuje prawidłowo, tzn. nic się nie zmieniło. Może teraz ktoś ma pomysł gdzie dalej dłubać lub co kupić i wymienić?
  • Poziom 9  
    Koledzy, może ktoś jednak ma jakiś pomysł? Czy wymiana tej dużej płytki ma sens, czy może tylko jeden element można na przykład wymienić? Cała płytka jest dość droga i nie chcę kupić i odłożyć do szuflady. Nie chcę też oddać do serwisu, gdzie może właśnie wymienią mi tą płytkę za jej koszt plus 300. Pomocy.

• Specjalista AGD
    Zbyt mało konkretnych informacji bym mógł nawet nakierować na poszukiwania.

Sęk w tym że stacje parowe to zmora dla serwisów, nade skomplikowane urzadzenie, które są ponad przeciętnie awaryjne..
    Ale do rzeczy, jest szansa na film z dźwiękiem z pracy stacji parowej ? Było by to dobre na początek abym słyszał co gdzie i jak się uruchamia.
  • Poziom 9  
    Pewnie, jutro coś spróbuję nagrać i podrzucę. Dzięki.