Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Beko HII64800 FHT - Błąd E1

05 Sie 2019 15:15 132 2
  • Poziom 11  
    Witam,
    Zakupiłem nową płytę Beko HII64800 FHT, podłączona jest pod siłę, zgodnie z instrukcją L1, L2, ale jednak czasami płyta sama się resetuje jak na załączonym filmie. Przygasa pojawia się Błąd E1 zawsze po tej samem stronie, a następnie wykrywa od nowa garnki i dalej działa. Czasami na małej mocy pojawi się błąd, ale częściej na dużej.

Dodam, że kabel przyłączeniowy jest 5x2,5mm². Do tego wszystko skręcone bardzo mocno, sam producent niby piszę, że wystarczy 1,5mm², ale jakoś w to nie wierzę. Moje pytanie jest takie czy płytę reklamować?

Link
  • Poziom 15  
    E1 = Błąd zasilania, spadek napięcia poniżej 230V.
    Podłącz pod 1 fazę (zmostkuj L1+L2) i zobacz najpierw na pierwszej fazie co występuje błąd E1, a później na drugiej. Możesz ewentualnie przemienić fazy i zobaczyć czy po zmianie na prawej stronie też będzie E1.

Gwarancja podbita przez elektryka? Powinien przetestować na szybko, bo widać ewidentnie, że coś jest nie tak na tej jednej fazie. Może być za słabo dokręcona na przewodzie (niekoniecznie przy płycie)...
  • Poziom 11  
    Skręcone wszystko jest mocno, elektryk podłączał.
    Dodam że obecnie dzieją się jeszcze inne rzeczy, płyta zgłoszona na gwarancję zobaczymy co z tego wyjdzie. Poniżej dodaje jeszcze jeden film gdzie na małej mocy widać że jest przeskakuje i przygasa sterowanie. A napięcie jest w przedziale normy.
    Pytałem się elektryków i powiedzieli że spadki do chyba 215V są normalne i mieszą się w normie, u mnie takie nie występują. Dodam że w domu mam tylko jedno urządzenie na siłe i jest to ta płyta.

Link