Witam.
Mam kilka pytań związanych z podłączeniem wyświetlacza. Korzystam z modułu STM32F429 Discovery i chciałbym do niego podłączyć wyświetlacz z kontrolerem RA8875, to jest wyświetlacz 7 calowy, i ma on rozdzielczość 800 na 480 pikseli. Kontrolerem RA8875 można sterować albo przez SPI, albo używając 16 linii danych + sygnały sterujące CS, RS ,RD, WR... (interfejs 8080/6800).
Z wyświetlacza korzystam już od jakiegoś czasu, ale tylko w trybie tekstowym i po SPI co działa dość wolno, a zależy mi na wyświetlaniu grafiki z prędkością przynajmniej kilku klatek na sekundę. Zależy mi też na tym żebym mógł jednocześnie korzystać z pamięci SDRAM w którą jest wyposażony moduł STM32F429 Discovery.
Rozważam podłączenie wyświetlacza pod magistrale FMC lub LTDC.
Moje pierwsze pytanie to czy można skonfigurować interfejs FMC tak aby jednocześnie móc korzystać z w wyświetlacza i pamięci SDRAM?
Podłączałem już kiedyś mniejsze wyświetlacze pod FMC wraz z pamięcią, ale wtedy miałem pamięć SRAM (IS62WV51216BLL) i miałem wtedy konfiguracje FMC właśnie dla pamięci statycznej.
Moje drugie pytanie to czy wyświetlacz z interfejsem 8080/6800 mogę podłączyć do STM32F429 pod LTDC? LTDC wydaje się lepszą opcją dla wyświetlacza niż FMC, jednak nie wiem jak miałbym podłączyć mój wyświetlacz z kontrolerem RA8875. Magistrala LTDC ma oprócz linii danych dla każdego koloru, sygnały sterujące: LCD_VSYNC, LCD_HSYNC, LCD_CLK, LCD_DE. Dokumentacja od STM32 nie wspomina o możliwości podłączenia wyświetlacza z interfejsem 8080/6800 pod LTDC ale może jest jakaś możliwość, np. podłączyć 16 linii danych pod LTDC a sygnałami CS, RS ,RD, WR sterować bardziej programowo?
Wszystkie informacje które dotąd udało mi się w necie znaleźć dotyczą, albo podłączenia takiego wyświetlacza pod FMC, ale nie jest nic wspomniane o korzystaniu z pamięci SDRAM, albo podłączenia różnych wyświetlaczy pod LTDC, ale z wykorzystaniem linii LCD_VSYNC, LCD_HSYNC.
Pozdrawiam i za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuje.
Mam kilka pytań związanych z podłączeniem wyświetlacza. Korzystam z modułu STM32F429 Discovery i chciałbym do niego podłączyć wyświetlacz z kontrolerem RA8875, to jest wyświetlacz 7 calowy, i ma on rozdzielczość 800 na 480 pikseli. Kontrolerem RA8875 można sterować albo przez SPI, albo używając 16 linii danych + sygnały sterujące CS, RS ,RD, WR... (interfejs 8080/6800).
Z wyświetlacza korzystam już od jakiegoś czasu, ale tylko w trybie tekstowym i po SPI co działa dość wolno, a zależy mi na wyświetlaniu grafiki z prędkością przynajmniej kilku klatek na sekundę. Zależy mi też na tym żebym mógł jednocześnie korzystać z pamięci SDRAM w którą jest wyposażony moduł STM32F429 Discovery.
Rozważam podłączenie wyświetlacza pod magistrale FMC lub LTDC.
Moje pierwsze pytanie to czy można skonfigurować interfejs FMC tak aby jednocześnie móc korzystać z w wyświetlacza i pamięci SDRAM?
Podłączałem już kiedyś mniejsze wyświetlacze pod FMC wraz z pamięcią, ale wtedy miałem pamięć SRAM (IS62WV51216BLL) i miałem wtedy konfiguracje FMC właśnie dla pamięci statycznej.
Moje drugie pytanie to czy wyświetlacz z interfejsem 8080/6800 mogę podłączyć do STM32F429 pod LTDC? LTDC wydaje się lepszą opcją dla wyświetlacza niż FMC, jednak nie wiem jak miałbym podłączyć mój wyświetlacz z kontrolerem RA8875. Magistrala LTDC ma oprócz linii danych dla każdego koloru, sygnały sterujące: LCD_VSYNC, LCD_HSYNC, LCD_CLK, LCD_DE. Dokumentacja od STM32 nie wspomina o możliwości podłączenia wyświetlacza z interfejsem 8080/6800 pod LTDC ale może jest jakaś możliwość, np. podłączyć 16 linii danych pod LTDC a sygnałami CS, RS ,RD, WR sterować bardziej programowo?
Wszystkie informacje które dotąd udało mi się w necie znaleźć dotyczą, albo podłączenia takiego wyświetlacza pod FMC, ale nie jest nic wspomniane o korzystaniu z pamięci SDRAM, albo podłączenia różnych wyświetlaczy pod LTDC, ale z wykorzystaniem linii LCD_VSYNC, LCD_HSYNC.
Pozdrawiam i za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuje.