Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P30 Lite - SMS, aparat, dźwięk powiadomień

11 Wrz 2019 09:34 54 2
 • Poziom 3  
  Cześć,

  Od kilku dni jestem posiadaczek Huawei P30 Lite. Mam kilka pytań do obecnych tu użytkowników:
  1. Jak można zablokować smsy, aby przypadkiem ich nie usunąć? W telefonie Honor 8 miałem zwyczajnie w opcjach, która brzmiała mniej więcej tak: "blokuj treść" w menu danego smsa i pojawiała się taka kłódka, co blokowało możliwość usunięcia sms'a. Jeśli się nie da, to czy można skopiować do SIM? Jest opcja wyświetl smsy na sim, ale nie ma opcji kopiuj na sim.
  2. Czy można anulować wysłanie smsa? Czyli de facto opóźnienie wysłania sms'a o ok 5 sekund, co również miałem w Honor 8. Klikasz wyślij, telefon odlicza 5-6 sekund i w tym czasie możesz cofnąć wysłanie.
  3. Aparat tylny. Czy się rysuje? Mam etui, ale aparat dalej odstaje. Jak sobie z tym radzicie? Czy raczej szkło jest odporne na rysy?
  4. Dźwięk powiadomienia messenger - mimo wyłączenia dalej słysze plumkanie. Jak to skutecznie wyłączyć.
  5. Telefon dostałem od t-mobile i był on z fabryczną folią, która jest dość solidnie przyklejona. Czy warto ją odklejać? Czy to zwykła folia?
  6. Dźwięk sms. Czemu zmiana dźwięku odbywa się inną drogą, jak po prostu zmiana dźwięku powiadomienia? Dźwięk powiadomienia zmienia się w ustawieniach Dźwiek, a sms'a muszę wejść w opcje sms, zaawansowane i dopiero zmiana dźwięku. Da się to jakoś uprościć?
 • Poziom 32  
  Ta folia jest dobrej jakości, bardzo dobrze się trzyma ekranu nie ma sensu jej zdejmować jeśli nie myślimy nad założeniem szkła hartowanego by chronił wyświetlacz. Aby zmienić dźwięk przychodzącej wiadomości na messenger można podmienić plik znajdujący się w folderze Notifications (ale trzeba pamiętać iż po aktualizacji może zostać przywrócony oryginalny dźwięk) lub zmienić w ustawieniach aplikacji gdzie jest bardzo wiele możliwości. W Mate 10 Lite jest w ustawieniach SMS opcja cofnięcia wysyłania wiadomości, co do zablokowania opcja jest zaszyta głęboko, kopiowanie na sim też powinno być dostępne. Ja mam kaburę dwa w jednym czyli grube plecy magnetyczne, które się łatwo oddziela od kabury i dobrze chroni właśnie obiektywy aparatów, często wkładam Mate do kieszeni bez kabury i o ile folia się lekko porysowała po blisko roku to szkło chroniące obiektywy jest nienaruszone żadną ryską.
  Kabura podobna do mojej.
  https://www.pro-link.eu/produkt/abc/SMASUNG_S..._ETUI_CZARNA_2W1_SKORA_NATURALNA/24028-1-1-1/
 • Poziom 3  
  Niestety nie mogę znaleźć kopiowania sms na sim, ani możliwości cofnięcia wysyłki, nie wspominając o blokowaniu danego sms :(

  Zastanawiam się też nad kupnem szkła hartowanego na sam aparat - czy to dobry pomysł czy niepotrzebne pogrubianie telefonu?

  Dźwięk messengera i fb faktycznie wyciszyłem z poziomu ustawień powiadomienia -> aplikacje, czy jakoś tak. Wyciszenie z poziomu samej aplikacji nic nie dało.

  Dodano po 46 [minuty]:

  Przyznam też, że brakuje mi 2 opcji w aparacie:
  1. ustawienie, że przyciski regulacji dźwięku (z boku) są do zoom'a
  2. ustawienie, że przytrzymanie migawki reguluje ostrość, a nie robi serię przy każdym ustawieniu aparatu.

  Da się to jakoś zmienić?