Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

INT-SCR-BL rozróżnienie wczytanie/przytrzymanie

romekkar66 19 Sep 2019 19:44 498 6
 • #1
  romekkar66
  Level 4  
  Mam na systemie (128WRL) kilka klawiatur INT-SCR-BL pracujących w trybie klawiatur strefowych z czytnikiem kart. Dotychczas realizowały obsługę wyjść -wczytanie karty na module kod 101 -każda po jednym z wyjść w systemie. Istnieje potrzeba obsługi dodatkowych wyjść z klawiatur, idealnie nadawała by się funkcja przytrzymanie karty, niestety nie mogę dla tej funkcji w DLOADX przypisać konkretnej klawiatury strefowej. Ktoś wie w czym problem?
 • #2
  kood
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Problem w tym że Integra nie ma wyjścia typu przytrzymano kartę na module, czyli nie da się w taki prosty sposób jak na wczytanie karty zrobić przytrzymanie karty dla danej klawiatury. Opisz dokładnie co chcesz osiągnąć i jaką funkcję pełnią te klawiatury w systemie to może coś się wymyśli.
 • #3
  romekkar66
  Level 4  
  Klawiatury zasadniczo otwierają i zamykają bramy (wjazdowe i garażowe). Chciałbym udostępnić dodatkową funkcjonalność w postaci sterowania selektywnego - na żądanie - dodatkowymi funkcjami: oświetlenie, wentylacja...
 • #4
  kood
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  To jeśli nie służą do sterowania czuwaniem stref to możesz zrobić wirtualne strefy i do nich przypisać te klawiatury, przytrzymanie karty włączy czuwanie w tej wirtualnej strefie, kolejne przytrzymanie wyłączy, uzależnij sobie stan wyjść od czuwania danej strefy, np przez wskaźnik czuwania lub wyjścia sterowania rolet i osiągniesz zakładaną funkcjonalność.
 • #5
  romekkar66
  Level 4  
  Dzięki za podpowiedź, powinno się udać wykorzystać drugie przyłożenie karty do realizacji dodatkowej funkcji
 • #6
  romekkar66
  Level 4  
  Tak sobie pomyślałem o tym drugim/trzecim wczytaniu i może by wykorzystać wejście licznikowe? Konfiguruję wejście licznikowe np 2 naruszenia w 2s wg wyjścia na kodzie 101 i powinno zagrać.
 • #7
  kood
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  romekkar66 wrote:
  Konfiguruję wejście licznikowe np 2 naruszenia w 2s wg wyjścia na kodzie 101 i powinno zagrać.


  Nie zadziała. Wejście licznikowe to wejście alarmowe.