Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B6 2.0 TDI BKP - przestawiony rozrząd

05 Paź 2019 09:49 138 6
  • Poziom 2  
    3 tygodnie temu usłyszałem dziwne dźwięki po odpaleniu silnika, werdykt -przeskoczył rozrząd (pasek luźny jakby napinacz sie poluzował na rozrządzie, przejechane 60 tys 4 lata). Ale tylko o 1 ząb i nic poważnego się nie stało.
    Założony nowy i wszystko grało. Wczoraj podczas jazdy zaświeciła się na chwilę kontrolka cisnienia oleju i silnik zgasł. Po odpaleniu ten sam dźwięk co poprzednio. Zrzuciłem osłony - rozrząd znowu przestawiony i ta sama sytuacja - pasek luźny, napinacz poluzowany.

I zagadka gdzie szukać rozwiązania?
    W tych modelach o ile się nie mylę pompa olejowa jest napędzana imbusowym
    trzpieniem. I co, imbusik się wyrobił, nie było ciśnienia oleju, przytarło wałek i wszystko poleciało? Wałki jak i wał kręcą się dobrze.

Jakieś sugestie?

Edit..
    Zrzuciłem miskę, ale tutaj pompa olejowa nie jest napędzana tym imbusem.
  • Poziom 25  
    Znajomy miał tak w takim passacie i winna była zacierająca się pompa vacum.
  • Poziom 2  
    Zacierająca pompa vacum?
    Jak do tego doszedł ? I jak to w ogóle możliwe ?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Doszedł bo tam urwał się rozrząd, pompa stała. Połamało koniki, zawory itp. remont wyszedł wtedy kilka tys zl.
  • Poziom 2  
    Yhym rozumiem.

A to stało rozrząd przeskoczył mu juz wcześniej ? U mnie przeskoczył z miesiąc temu założyłem nowy bo nic sie nie stało i teraz znowu przeskoczył

I wałki kręcą sie swobodnie
  • Poziom 25  
    Tam stanelo i urwał się pasek. Ale jak Ci przeskakuje to musi być za luźny. Jakieś błędy w montażu?
  • Poziom 2  
    Przeskakuje ale jak za pierwszym tak za drugim razem jakby napinacz sie popuszczał

Ale za pierwszym razem co popuścił sie po 4 latach ?