Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Indesit WIA 122 - Pralka nie chce ruszyć / miga dioda 1 cyklu prania

20 Lis 2019 18:53 210 7
  • Poziom 5  
    Witam,

Zazwyczaj po włączeniu pralka zaczynała pranie już po kilku sekundach, Dzisiaj nie ruszyła. Cały czas miga tylko zielona dioda LED pierwszego cyklu prania (ikona z bąbelkami). Domykałem drzwi ale nie pomogło. Włączałem i wyłączałam z prądu. Przekręciłem prawe pokrętło na ikonkę start/stop ale też to nic nie dało. Macie jakiś pomysł co mogło się stać i czy da się to naprawić bez wymiany części?

Gdy włączyłem pralkę po dłuższym odłączeniu od prądu wspomniana dioda już nie miga tylko świeci się cały czas. Ale pralka dalej nie rusza,
  • Specjalista AGD
    Do sprawdzenia trzpień w drzwiach, blokada drzwi a na końcu moduł. Uszkodzenie modułu głównego MAIN będzie się charakteryzować śladem po wybuchu triaka

• Poziom 39  
    Dobrodus napisał:
    Macie jakiś pomysł co mogło się stać i czy da się to naprawić bez wymiany części?

Ten tekst jest najlepszy. Pozostaje młotek i przecinak :)
    Ewentualnie do sprawdzenia grzałka i szczotki silnika - potrafią zrobić psikusa.
  • Poziom 5  
    Okazało się, że do wymiany jest grzałka i moduł, który już nie jest produkowany więc cała pralka do wymiany?
  • Specjalista AGD
    Dobrodus napisał:
    okazało się że do wymiany jest grzałka
    Rozumiem, że została włąściwie pomierzona?
    Dobrodus napisał:
    i moduł
    A z nim co się dzieje? Elektronika ma to do siebie, ze w wielu przypadkach można ją naprawić.
  • Poziom 5  
    Facet od AGD którego mi polecono odkrył że mechanizm blokowania drzwi włącza się tylko gdy wsadzi się odpowiednio śrubokręt. Później gdy rozkręcił pralkę spędził dobre pół godziny na sprawdzaniu bebechów i stwierdził że grzałka i moduł są uszkodzone i nie da się ich naprawić a jako że takich modułów się już nie produkuje to cała pralka jest do wymiany.
  • Specjalista AGD
    Dobrodus napisał:
    Facet od AGD którego mi polecono odkrył że mechanizm blokowania drzwi włącza się tylko gdy wsadzi się odpowiednio śrubokręt.

Skoro blokada potrafi załapać
    Robo-technical napisał:
    Do sprawdzenia trzpień w drzwiach,

Dobrodus napisał:
    stwierdził że grzałka i moduł są uszkodzone i nie da się ich naprawić

Grzałki się nie naprawia tylko się ją wymienia. Koszt samej grzałki 25-100zł

Gratuluję serwisanta.
  • Poziom 5  
    Pralka do wymiany