Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 650 - Bateria padła w dziwnych okolicznościach

21 Lis 2019 18:37 195 2
  • Poziom 3  
    witajcie, zostałem ostatnio poproszony o wymianę pasty na przegrzewającym się, już trochę leciwym HP 650- prosta sprawa, rozmontowałem, wyczyściłem, nałożyłem nową pastę i odpalam. Laptop pracował cichutko, nie nagrzewał się, wszystko jak być powinno.... przez 5 minut. Po tym czasie laptop padł. Ponowne uruchomienie i znów minuta pracy i koniec. Myślałem, że to kwestia przegrzewania się, rozmontowałem znów, nowa pasta i zmontowałem. Problem nie ustąpił, więc szukam dalej. Okazuje się, że bateria padła (chyba). Z ładowarką laptop działa poprawnie. Teraz dodatkowo włączenie laptopa odbywa się przy asyscie ekranu od hp informującego o kiepskiej baterii. Test baterii systemowym narzędziem kończy się niepowodzeniem. Przed wymianą pasty laptop działał poprawnie na baterii, czy ktoś się spotkał kiedykolwiek z takim "uszkodzeniem" baterii przy wymianie pasty? Bateria wyprodukowana została w 2012 roku, więc ma prawo się zużyć, ale obawiam się, że to nie kwestia baterii, tylko coś z laptopem. Ktoś miał podobny przypadek lub jakiś pomysł jak sobie poradzić nie mając drugiej baterii na testy?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Screen z BatteryMon z zakładki Info --> Battery information pokaż.
  • Poziom 3  
    przepraszam za czas odpowiedzi, ale trochę się u mnie działo ostatnio. Dopadłem inną baterię na tety, okazuje się, że błąd się nadal wyświetla, natomiast bateria przechodzi poprawnie test narzędziem HP. Wyświetla się jakaś mierna pojemność+ padnięta jedna cell'a. Jest to całkiem możliwe, ponieważ ta bateria jest z 2011roku, więc samo jakiekolwiek działanie to już chyba sukces.
    Wygląda na to, że trafił mi się ciekawy zbieg okoliczności