Chciałbym poprosić kolegów o sugestie, jak zrealizować następującą funkcjonalność:
Centrala Integra32, podłączona radiolinia Pulson, jeden z kanałów radiolinii steruje wejściem centrali "naruszenie wejścia" realizując w ten sposób "linię opóźniającą" umożliwiającą wjazd do garażu w bryle budynku i późniejsze wyłączenie czuwania.
Naruszenie wejścia "opóźnienie garaż" jest potwierdzane głośno poprzez wyjście wirtualne (32) o czasie trwania 0,3 sek w sumie logicznej z wyjściem fizycznym 1 sterującym sygnalizatorem zewnętrznym.
Każde naciśnięcie przycisku pilota wywołuje pisk sygnalizatora. Oczywiście jest to wysoce niepożądane. Potwierdzanie głośne może mieć sens, ale tylko w pewnych okolicznościach, a nie zawsze.
Aktualnie częściowo problem rozwiązałem ustanawiając następującą logikę:
Ow 32 naruszenie wejścia czas 0,3 sek
Ow 30 wskaźnik czuwania
Ow 29 timer 1 w godzinach 07:00 - 21:00
Ow28 iloczyn logiczny 32 30 29
Ow28 steruje w sumie logicznej wyjściem 1 (sygnalizatorem)
Jest lepiej, pisk sygnalizatora tylko gdy centrala czuwa w godzinach 7:00 do 21:00
Niemniej wielokrotne naciskanie pilota w powyższych warunkach generuje wielokrotne piski.
Chciałbym zrealizować taka konfiguracje logiczną, aby tylko pierwsze naciśnięcie pilota generowało potwierdzenie głośne, a kolejne naciśnięcia już nie, biorąc pod uwagę, że po pierwszym naciśnięciu czas na wejście już jest odliczany i kolejne "naruszenia" już niczego nie zmieniają poza piskiem.
Proszę kolegów o sugestie jak to rozwiązać.
Centrala Integra32, podłączona radiolinia Pulson, jeden z kanałów radiolinii steruje wejściem centrali "naruszenie wejścia" realizując w ten sposób "linię opóźniającą" umożliwiającą wjazd do garażu w bryle budynku i późniejsze wyłączenie czuwania.
Naruszenie wejścia "opóźnienie garaż" jest potwierdzane głośno poprzez wyjście wirtualne (32) o czasie trwania 0,3 sek w sumie logicznej z wyjściem fizycznym 1 sterującym sygnalizatorem zewnętrznym.
Każde naciśnięcie przycisku pilota wywołuje pisk sygnalizatora. Oczywiście jest to wysoce niepożądane. Potwierdzanie głośne może mieć sens, ale tylko w pewnych okolicznościach, a nie zawsze.
Aktualnie częściowo problem rozwiązałem ustanawiając następującą logikę:
Ow 32 naruszenie wejścia czas 0,3 sek
Ow 30 wskaźnik czuwania
Ow 29 timer 1 w godzinach 07:00 - 21:00
Ow28 iloczyn logiczny 32 30 29
Ow28 steruje w sumie logicznej wyjściem 1 (sygnalizatorem)
Jest lepiej, pisk sygnalizatora tylko gdy centrala czuwa w godzinach 7:00 do 21:00
Niemniej wielokrotne naciskanie pilota w powyższych warunkach generuje wielokrotne piski.
Chciałbym zrealizować taka konfiguracje logiczną, aby tylko pierwsze naciśnięcie pilota generowało potwierdzenie głośne, a kolejne naciśnięcia już nie, biorąc pod uwagę, że po pierwszym naciśnięciu czas na wejście już jest odliczany i kolejne "naruszenia" już niczego nie zmieniają poza piskiem.
Proszę kolegów o sugestie jak to rozwiązać.