Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyłącze Do Działki rekreacyjnej.

13 Lut 2020 18:27 123 3
  • Poziom 1  
    Witam,
    Posiadam działkę rekreacyjną i nie mam na niej prądu. Najbliższe ZK jest oddalone od działki 700m. Wraz z ludźmi sąsiadującymi z nami chcielibyśmy podłączyć prąd na swoich działkach i stąd mam takie pytanie.
    Czy jest możliwość wynajęcia firmy ,żeby zrobiła wykop od ZK do najbliższej działki (wykop,położenie kabla,folia,piasek,zakopanie,pomiary i protokół)? Czy wtedy Dystrybutor Energii może podłączyć tylko ZK oraz TL koło działki i od tego tylko idą mostki do następnych działek
    ? Proszę o odp. Dziękuje.
  • Poziom 41  
    Trzeba zacząć od zarządu ROD
  • Moderator
    karolark napisał:
    Trzeba zacząć od zarządu ROD

Nigdzie nie jest napisane, że to działka ROD.

Dodano po 3 [minuty]:

matejaa1993 napisał:

Czy jest możliwość wynajęcia firmy ,żeby zrobiła wykop od ZK do najbliższej działki (wykop,położenie kabla,folia,piasek,zakopanie,pomiary i protokół)?

Możliwość wynajęcia firmy istnieje zawsze.
    matejaa1993 napisał:

Czy wtedy Dystrybutor Energii może podłączyć tylko ZK oraz TL koło działki i od tego tylko idą mostki do następnych działek ?

To pytania do Dystrybutora i wszystkie zgody tamże.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Najpierw upewnij się kto jest administratorem twojej działki, ponieważ w "Energetyce" [PGR, ENEA, itp.] trzeba będzie podpisać umowę a tam potrzebny jest tytuł prawny do dysponowania nieruchomością. Potem trzeba złożyć wniosek o Warunki Techniczne przyłączenia (u różnych operatorów różnie się ten dokument nazywa), potem nic nie robisz i czekasz na warunki techniczne. Następnie "Energetyka" wykonuje przyłącze ze złączem kablowym a ty we własnym zakresie wykonujesz WLZ (wewnętrzną linię zasilającą). Elektryk wykonujący WLZ skompletuje Ci dokumenty i ciszysz się będziesz zasilanie na działce ( 6 - 8 m-cy ) RE Radom.
    W/g mnie stroną dla Twojej "Energetyki" jest Zarząd ogródków więc najpierw tam trzeba uderzyć.
    Jak będzie potrzebne dodatkowe info. to prosze dać znać.
    Pozdrawiam
    Szorterek