Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nivona 605 nie można wyjąć systemu grzewczego

20 Feb 2020 16:00 264 2
  • Level 2  
    Witam. Chcę wyczyścić system grzewczy, ale nie da się go wyjąć. Przekręcam wajchę w lewo tak jak zawsze a teraz zachowuje się tak jakby w ogóle ten nazwijmy to system odblokowania nie działał. Ktoś pomoże?
    Podczas włączania ekspresu gdy system grzewczy się włącza (pojawiają się po kolej ikony mocy kawy) nagle one migają. Czy to znaczy, że system grzewczy już się po prostu popsuł? Ekspres mam od 2012 roku więc wszystko możliwe.
    Proszę o pomoc.

Dodano po 6 [minuty]:

Te ikony podczas włączania systemu grzewczego nie migają, ale nagle znikają. Przepraszam za pomyłkę.
    Systemu grzewczego nie da się ruszyć a nie chcę robić tego na siłę.

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście Nivona 605 to ekspres do kawy. Przepraszam, że nie dopisałem w temacie.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 25  
    Masz na myśli zaparzacz? Cechy zaznaczone na zdjęciu kółkiem (kreseczka i trójkąt) są u Ciebie w takiej samej pozycji?
    Nivona 605 nie można wyjąć systemu grzewczego
  • Level 2  
    Tak, chodzi o zaparzacz.
    Tak, dokładnie w tym samym miejscu.
    Okazało się, że mimo przesuwania tej wajchy nie zmienia pozycji ta część brązowa wewnątrz zaparzacza razem z częścią srebrną nie zmieniają położenia co blokuje wyjęcie go z ekspresu. Zaryzykowałem i wyciągnąłem zaprzacz na siłę... co oczywiście skończyło się pęknięciem tej brązowej części. Teraz działa, ale kawa cała spływa do pojemnika skroplin. Domyślam się, że szykuje się zakup nowego zaparzacza albo ekspresu.
    Dziękuję za odpowiedź.
    Przepraszam za nieprofesjonalny język.